Obľúbená talianska reštaurácia Vapiano už aj na Slovensku! Prináša výnimočnú čerstvosť a unikátny systém objednávok

Kto by nemal rád domácu pastu, pizzu, čerstvé šťavnaté šaláty a ikonické talianske dezerty? Neformálna reštaurácia Vapiano, ktorá 24.novembra otvorila v obchodnom centre NIVY svoju prvú slovenskú prevádzku, posúva zážitok z talianskej kuchyne na úplne novú úroveň. Živá, uvoľnená atmosféra, veľkorysé drevené stoly s čerstvými bylinkami, pohodlné sedenie okolo živého olivovníka, ktorý je symbolom Vapiana a evokuje taliansku Piazzu – to všetko dotvára jedinečné DNA obľúbenej gastronomickej značky. A to sme ešte nespomenuli samotné jedlo! 

Čerstvá pasta v Bratislave? 

Pasta, cesto na pizzu, polievky, šaláty a typické talianske dezerty pripravujú vo Vapiane každý deň absolútne čerstvé. Bezvaječné cestoviny sú z kvalitnej semolinovej alebo celozrnnej špaldovej múky a ich maximálna čerstvosť je zaručená tým, že sa pripravujú každý deň priamo na mieste pred zrakmi zákazníkov. 

Vapiano myslí aj na vegetariánov, vegánov, ako aj na ľudí s potravinovými intoleranciami. Zákazníkov určite zaujmú napríklad cuketové cestoviny, tzv. Zoodles, ktoré sú 100%-ne zeleninové a vychutnať si ich môžete s akoukoľvek omáčkou. 

Čašníkov vo Vapiane nehľadajte

Ste hladní? Jednoducho príďte. Bez rezervácie si vo Vapiane sami vyberiete, kde a ako dlho budete sedieť. Unikátny systém objednávok zároveň umožní zákazníkom objednať si a zaplatiť cez mobilný telefón. Do budúcna sa náročné jazýčky môžu tešiť aj na postupné zavedenie donáškovej služby priamo k svojim dverám. Skvelým benefitom bude aj možnosť  vziať si jedlo so sebou. 

„Vo svete si doteraz zákazníci Vapiana objednávali jedlo väčšinou cez čipové karty priamo u kuchára. Len niektoré mestá boli o krok vpred. Bratislava na seba nenechá dlho čakať a napreduje tiež. Ako? Úplne jednoducho. U nás sa sami usadíte, priamo pri stole si cez mobilný telefón a QR kód objednáte, na čo máte chuť. Každé jedlo si môžete dotvoriť podľa vlastnej chuti a neskôr, pri servírovaní, dochutiť ešte čerstvými bylinkami, ktoré nájdete priamo na stole. Neformálne, ale zároveň štýlové, mimoriadne chutné a čerstvé. Aj preto je zrejme Vapiano jednou z celosvetovo najobľúbenejších značiek v gastronómii,“ povedal Pavol Benčík, ktorý priniesol Vapiano na český a slovenský trh. 

Na svoje si prídu aj deti 

Svojou živou, neformálnou atmosférou a veľkorysými stolmi je Vapiano skvelou voľbou nielen pri väčších skupinách kolegov či priateľov, ale aj ideálnym miestom pre rodiny. 

Deti milujú taliansku kuchyňu a Vapiano myslí na najmenších napríklad obľúbenými lietadielkovými cestovinami, alebo vtipnou pizzou v tvare zvieratiek. 

Reštaurácia Vapiano v obchodnom centre NIVY vám bude k dispozícii 7 dní v týždni od 11:00 do 22:00. V interiéri nájdete 128 miest na sedenie plus 24 miest v Café louge. Na vonkajšej terase s rozlohou 170 m2 sa pohodlne usadí 112 ľudí. 

O značke Vapiano 

Názov značky vznikol z talianskeho príslovia „Chi va piano, va sano e va lontano“, čo môžeme preložiť ako „Ži s ľahkosťou a budeš žiť zdravšie a dlhšie“. Presne túto esenciu preniesli zakladatelia Vapiana do svojich prevádzok a to rovnako pre zákazníkov, ako aj zamestnancov. 

Prvé Vapiano otvorili 22. októbra 2022 v nemeckom Hamburgu. Expanzia na seba nenechala dlho čakať a v súčasnosti nájdete Vapiano v 25-tich krajinách sveta. Bratislavské Vapiano je v poradí 135. reštaurácia obľúbenej značky, ktorej sa tiež hovorí „miesto, kde musíte byť“. 

Viac informácií nájdete na www.vapiano.sk.  Do menu, noviniek a atmosféry môžete nahliadnuť aj na Facebooku Vapiano Slovensko https://www.facebook.com/people/Vapiano-Slovensko/100054303920388/ a Instagrame @vapiano_sk.

Zdroj foto: Vapiano