V hlavnej úlohe: Josefinas

Balerínky ako pre baletky z ruského baletu, moderné slip-ons a hravé tenisky – túto, na prvý pohľad možno trochu bizarnú kombináciu prináša značka, ktorá vznikla z čistej vášne. Mladá portugalská značka módnej obuvi a doplnkov Josefinas si svet podmanila svojou pozitívnou energiou, ale napríklad aj dlhodobou podporou ženských práv. 

Sofia, prosím, povedzte nám viac o tom, kto stojí za značkou Josefinas a ako ste dospeli k rozhodnutiu založiť tento druh značky.

Príbeh Josefinas je krásny. Žena mala sen, ostatné sa k nej pridali a Josefinas sa zrodila. Josefinas je vlastne portugalská značka zo sna. V krajine v kríze, kde pre sny nie je veľa priestoru, ručná výroba topánok dostala nové meno: Josefinas. V Portugalsku je totiž niečo, čo nikdy nezomrelo: savoir-faire (remeselná zručnosť), vášeň a nápad. „Nikdy sa nevzdaj“ presne vystihuje cestu, po ktorej značka kráča. Samotné meno Josefinas vzniklo ako pocta babičky Filipy Júlio, zakladateľky značky. Práve ona totiž robila život Filipy výnimočným dobrodružstvom. Najmä vtedy, keď ju vodila na hodiny baletu. Dnes Filipe ku splneniu sna pomáhajú Maria Cunha, Sofia Oliveira, Joana Esteves a Ana Cristina.

Josefinas navrhuje skutočne krásne kolekcie. Sme ohromení kreativitou pri kolekciách ako „Moscow“. Každý musí jednoducho milovať zlaté baletné balerínky  a ich jedinečné balenie – hraciu skrinku. Skutočne ste zhmotnili sen…

Josefinas Moscow je špeciálna edícia, je to sen vnútri krabice. Perfektné ručne robené balerínky prichádzajú v hracej skrinke, rovnako ručnej výroby. Inšpirovaná bola vzormi nezabudnuteľných kostýmov ruského baletu. Každá balerína sa v skrinke točí na krásnu melódiu. K Josefinas Moscow vás dovedie ružový Swarovski kryštál na šuplíku.

Josefinas Moscow

Je skutočne sympatické, že Josefinas pracuje výhradne s vysoko kvalitnými materiálmi a orientuje sa na savoir-faire. Je práve savoir-faire jedna z hlavných hodnôt značky? 

My v Josefinas pre savoir-faire žijeme! Veríme, že ručná práca na produkte zanecháva nenapodobiteľné čaro… Ctíme si, že skutočná hodnota čohokoľvek vychádza z práce, ktorej sa dotkli úžasné ruky – toto je naozajstná stránka tvorby. Takže keď otvoríte jednu z našich krabíc, otvoríte magické dvere.

Josefinas mnoho svojich produktov personalizuje – od kožušinových písmenkových príveskov až po tenisky. Ako je možné personalizovať si jednotlivé kúsky? 

Veríme, že každá žena, ktorej sa topánky alebo doplnky Josefinas dostanú, musí byť šťastná. Práve to je dôvodom prečo zvykneme predčiť očakávania našich zákazníkov. Napríklad s každými Josefinas posielame ručne písanú správu.

A pre tie ženy, ktoré si prajú ešte unikátnejší pár Josefinas, ponúkame personalizáciu prostredníctvom iniciálov na balerínkach, teniskách, dokonca aj na kabelke Sophie.

V aktuálnej kolekcii môžeme vidieť niekoľko zaujímavých doplnkov z kožušiny – prívesky, rúčky na kabelky a doplnky na tenisky. Môžeme očakávať podobný druh doplnkov vo vašich ďalších kolekciách? 

Určite áno! Práve pracujeme na nových kožušinových aplikáciách. 🙂

Spolupracovali ste s jednou z najvplyvnejších módnych blogeriek sveta, s Chiarou Ferragni. Čo bolo vašou spoločnou víziou a inšpiráciu v čase, keď ste navrhovali dizajn vášho spoločného diela – Cleopatra Mule?

S Chiarou sme vytvorili dve verzie Cleopatra Mules: jednu v čiernej a jednu v béžovej brúsenej koži. Našou víziou bolo vytvoriť jednoduchú líniu už moderného štýlu a to, veríme, sa nám podarilo.

Cleopatra mules created in cooperation with Chiara Ferragni

Aké plány má značka Josefinas do budúcna? 

Najmä dúfame, že naša cesta inšpiruje mnoho ďalších žien k realizácií ich snov presne tak, ako oni každý deň inšpirujú nás.

Josefinas je portugalská značka, prečo ste si vybrali pre prvý obchod New York? Máte nejaký špeciálny vzťah k tomuto mestu? 

Prečo nie New York? 🙂 New York je svetové hlavné mesto módy a je to TO miesto pre luxusné značky. V štátoch máme mnoho zákazníkov a priaznivcov a tak cítime, že to je to pravé miesto pre Josefinas.

Túžite a plánujete rásť, otvárať obchody aj v ďalších mestách? Plánujete obchod aj v Európe? 

Momentálne sa naplno venujeme obchodu v New Yorku, ale nikdy neviete čo môže prísť :).

Pre viac módnej inšpirácie sledujte Josefinas na Instagrame – @josefinasportugal
Josefinas kúpite na www.josefinas.com

Žiadne staršie články