Trend Alert: Terakota

Terakota je späť! Jej prirodzená strohosť už kedysi triumfovala. Dnes, v období ekológie a trvalo udržateľného života, je o nej opäť počuť – hovorí Marta Suchodolska, kreatívna riaditeľka Westwing CEE.

Prečo je opäť terakota populárna? Kvôli návratu k prírode! Móda, jedlo, doprava – v mnohých oblastiach života sa vraciame k tomu, čo je dobré pre našu planétu. Tento trend nevylučuje interiérový dizajn. Terakota sa naň odvoláva už vo svojom názve (z lat.: terra = zem). Prírodný pôvod, remeselné výrobné metódy a schopnosť krásneho „starnutia“ v duchu wabi-sabi – preto ju milujeme!

Keď už hovoríme o opakujúcom sa trende, uvažujeme o ňom v dvoch aspektoch: farby aj materiálu.

Terakotová – upokojujúca farba

Terakotová patrí do palety farieb zeme. Je to odtieň svetločervenej, niečo pomedzi hnedou a oranžovou –  a je veľmi podmanivá. Je to preto, že  je jemná, ale na druhej strane aj výrazná. Jej veľkou výhodou je, že krásne ladí s takmer všetkými svetlými farbami, ako aj s výraznou čiernou, sivou a hnedou.

Terakota – módny materiál

Terakota sa získava správnym horením vyčistenej hliny. Ide teda o prírodný a ekologický materiál. Okrem toho je odolný voči vonkajším faktorom. A čo je najdôležitejšie – krásne starne. Postupom času menšie praskliny iba zdôrazňujú charakter jej prírodnej krásy. To všetko sa spája do jednej funkcie – jedinečnosti, ktorá sa po rokoch opäť stáva hodnotou.

Všetky vyobrazené produkty zakúpite na Westwing.sk a WestwingNow.

Zdroj foto: Westwing.sk