Top 5: Sväté grály z beauty sveta. Stoja naozaj za to?

Make-up produkty, ktoré na nás vyskakujú z každej strany. Vidíme ich hneď po otvorení Instagramu alebo YouTubu. Beauty blogerky na ne prisahajú, no stoja naozaj za to? Aby sme si to overili, rozhodli sme sa otestovať  týchto 5 ospevovaných make-up produktov na vlastnej koži.

The POREfessional  od Benefitu

Tento podklad pod make-up má minimalizovať viditeľnosť pórov a jemných vrások pre hladký vzhľad pleti. Mal by byť ideálnym riešením pre mastnú pleť a predĺžiť výdrž make-upu. 

Výsledok testovania : Porefessional je transparentný podklad s príjemnou, jemnou vôňou. Keďže funguje na silikónovej báze, nemusí vyhovovať každému. Aplikovať sa má na čistú a hydratovanú pleť, v inom prípade by sa vám použitie produktu mohlo vypomstiť. V kombinácii so suchou pokožkou vytvára na pleti „šupinky“. V návode na použitie sa uvádza, že v prípade potreby sa má primer navrstviť. To však pre konzistenciu produktu neodporúčam. Póry po aplikácii naozaj zostali vyhladené a pleť zmatnená, aj výdrž make-upu bola o niečo dlhšia. Tento podklad je dobrou voľbou, ak máte mastnú a pórovitú pleť.

Hodnotenie: 6/10

Double Wear Stay-in Place Makeup od Estée Lauder

Make-up Double Wear sľubuje 24-hodinové krytie a bezchybný, zjednotený a prirodzený vzhľad pleti. Má matný finiš a strednú až vysokú krycou schopnosť. Navyše by nemal upchávať póry, meniť farbu a mal by vydržať aj v teplých a vlhkých podmienkach bez toho, aby sa otláčal.

Výsledok testovania: Názory užívateľov a beauty blogerov na tento make-up sa rozchádzajú. Niektorých jeho krycia schopnosť pozitívne prekvapí, pre iných je, naopak, nedostačujúca. Make-up má hutnú konzistenciu a podľa mojej osobnej skúsenosti pôsobí na tvári ako „maska“ už pri tenkej vrstve. Ak očakávate viac, dá sa, samozrejme, navrstviť. Po nanesení zostala pleť zmatnená a v takom stave naozaj aj niekoľko hodín vydržala. Make-up pekne splynul s odtieňom pokožky bez zmeny farby, prekryl nedokonalosti a nezaliezal do vrások. Plusom je aj, že make-up má SPF 10 a zohnať sa dá vo všetkých odtieňoch aj podtónoch. Nevýhodou je nepraktické dávkovanie a vyššia cena. Za značku sa predsa platí…

Hodnotenie: 7/10

Hoola Matte Bronzer od Benefitu

Ikonický bronzer má vyčariť prirodzený a zdravo opálený vzhľad pleti. Mal by sa jednoducho nanášať a pekne ladiť s každým odtieňom pokožky.

Výsledok testovania: Bronzer má krásnu farbu, ktorá sa dá naozaj použiť pre každý odtieň pokožky. Pre veľmi svetlé odtiene pokožky sa dá zohnať aj v svetlejšej verzii a onedlho pribudnú na trh ďalšie 2 odtiene. Aplikácia bronzeru je veľmi jednoduchá. Produkt sa dá aj pekne navrstvovať, pričom nezanecháva žiadne fľaky. Tento produkt je ideálny aj na kontúrovanie, pretože neobsahuje trblietky. Po nanesení vydržal bronzer na tvári celý deň. Oko navyše poteší krásne a praktické balenie so štetcom.

Hodnotenie: 9/10

All Nighter Setting Spray od Urban Decay

All Nighter sľubuje udržanie úžasného vzhľadu make-upu počas 16 hodín bez toho, aby sa začal „rozpadať“, zotierať alebo zaliezať do vrások. 

Výsledok testovania: Fixačný sprej má veľmi jemnú, príjemnú vôňu a praktický rozprašovač. Po nanesení rýchlo zaschol a na make-upe nezanechal žiadnu stopu. Naopak, pekne ho zjednotil. Ak máte mastnejšiu pleť, kúpite ho aj vo variante, ktorý pomáha pleť udržať zmatnenú. Na fixačný sprej sa totiž neodporúča aplikovať ďalšie vrstvy púdru. All Nighter naozaj dokázal udržať make-up v pôvodnom stave niekoľko hodín, svoj názov preto získal právom. 

Hodnotenie: 10/10

High Beam od Benefitu

Rozjasňovač tónu pleti pre vzhľad topmodelky. Aby ste svojim lícnym kostiam a nadočnicovým oblúkom dodali plastický rozmer, použite High Beam, saténovo perleťový ružový tekutý rozjasňovač. Dodá pleti žiarivý lesk. Skvelý je na deň, aj na noc.

Výsledok testovania: Rozjasňovač High Beam skutočne vie dodržať to, čo sľubuje. Krásne a, čo je najdôležitejšie, veľmi vkusne rozjasňuje tvár, čím jej opticky vie veľmi pomôcť. Zároveň nám funguje výborne v kombinácií s make-upom, kedy doň kvapku primiešavame pre svieži dewy look.

Hodnotenie: 10/10

BONUS

Translucent  Loose Setting Powder od Laura Mercier

Ľahký, jednoducho aplikovateľný transparentný púder má zabezpečiť dlhodobú fixáciu make-upu. Má tiež absorbovať olej, redukovať lesk a vytvoriť dokonalý matný finiš. Okrem toho má tento púder prekrývať jemné vrásky a nedokonalosti. Vďaka svojej transparentnosti je vhodný pre všetky odtiene pokožky.

Výsledok testovania: Púder sa veľmi príjemne nanáša na pleť a má výbornú konzistenciu. Pleť je po nanesení krásne zjednotená a zmatnená. Vhodný je aj na použitie pod oči na zafixovanie korektora, pretože nezalieza do vrások, len ich jemne vyhladzuje. Výdrž je veľmi dobrá, púder vydržal fixovať make-up niekoľko hodín. V prípade potreby sa dá púder navrstviť a pleť, vďaka ľahkej konzistencii, stále vyzerá veľmi prirodzene. Púder naozaj kamufluje nedokonalosti tak, ako sľubuje. Mínusom je len to, že ho na Slovensku, žiaľ, nekúpite.

Hodnotenie: 10/10