Svadobná sezóna: Záhradná svadba – dekor, make-up a šaty

Svadba v záhrade alebo v inom vidieckom prostredí sa v posledných rokoch stáva čoraz populárnejšou. Povedať si svoje áno pod holým nebom v očarujúcom prostredí sviežej zelene alebo na lúke plnej čerstvých kvetov je snom mnohých neviest.

Dekor

Takýto typ svadby dýcha nežnou romantikou, čo vytvára veľmi ľahkú a uvoľnenú atmosféru. Aj preto sú jednými z kľúčových prvkov záhradných svadobných dekorácií práve kvety. Kvetinové oblúky, girlandy, vence, závesné kvetinové aranžmány, vázy čerstvých kvetov v strede slávnostne prestretého stola – to všetko tvorí ideálne zázemie pre nezabudnuteľnú záhradnú svadbu. Zabudnúť by ste však nemali ani na svetielka a sviečky, pretože práve tie podčiarknu magické chvíle vášho veľkého dňa. A aké farby svedčia svadbe organizovanej pod šírym nebom? Keď ste obklopení prírodnou krásou zelenej vegetácie, neutrálna alebo pastelová farebná paleta je ideálnou voľbou. Umožní, aby sa zeleň dostala do centra pozornosti, čo prinesie veľmi jemný a príjemný výsledok.

foto: Westwing.sk

Make-up

V prípade, že ste sa rozhodli pre záhradnú svadbu, je správnou voľbou jemný make-up. Takéto svadby sa zvyčajne konajú v letných teplých dňoch a keďže väčšinu času strávite na slnku, je vhodné vyhnúť sa hrubým vrstvám make-upu a silnému kontúrovaniu. S jemnou pleťovkou predídete roztekajúcemu a rozpadajúcemu sa make-upu a hoci sa úplne nedokážete vyhnúť tomu, aby make-up na pleti pracoval, vyhnete sa neestetickým fľakom. Neutrálne odtiene, ľahký a dobre zafixovanýmake-up – to je cesta k make-upu, ktorý vydrží a bude sa krásne vynímať aj na priamom slnku. Ako k bohémskej tak aj k záhradnej svadbe sa výborne hodia kvietky vo vlasoch.

Pre dokonalý make-up na záhradnú svadbu vám bude stačiť niekoľko produktov. Zásadná je, samozrejme, pleťovka. Ku krásne rozžiarenej pleti vám pomôžu jemné rozjasňovače. Potom stačí ustrážiť obočie, nalíčiť riasy a pery a nezabudnúť na fixáciu.

Šaty a doplnky

K jemnému make-upu a prírodným prvkom sa ideálne hodia romantické a rozviate šaty. Pokojne môžete siahnuť po nielen bielych, ale aj jemných púdrových šatách a vhodne ich doplniť sandálkami bez podpätkov, ktoré sú do záhrady stvorené. Celkový look jemnej víly stačí potom doplniť už len jemnými šperkami, odporúčame perlovými, nie príliš výraznými a lesklými, aby zbytočne nenarušili nežný styling.

Šaty – Answear | Biele sandálky – Steve Madden | Hnedé sandálky – Primadonna

Foto: Natália Jablonková

Make-up: Paulína Kubovičová

Styling: Elisette, šaty H&M

Kvety: Kvety Sophia Trnava

Modelka: Linda Horváthová

Pripravili: Michaela Labodiová, Paulína Kubovičová a Betty Molnárová

Zdroj foto: westwing.sk, Natália Jablonková pre kvetysophia.sk