Aké spoločenské šaty si vybrať pre maximálne elegantný vzhľad?

Niektoré ženy majú zmysel pre módu takpovediac daný. Bez ohľadu na to, či sa potrebujú obliecť formálne, alebo ležérne, vždy vyzerajú skvelo. Netýka sa to však všetkých dám a to obzvlášť, ak by sme hovorili o obliekaní sa na spoločenské udalosti.

Akú dĺžku by mali mať?

Ak väčšinou nosíte odolné pracovné odevy a ani si poriadne nepamätáte, kedy ste sa naposledy potrebovala obliecť na nejakú spoločenskú udalosť a zrazu taká udalosť prišla, možno rozmýšľate, ako sa „nahodiť“, aby ste vyzerala naozaj elegantne. Nebojte sa, poradíme vám.

Základom je vybrať si spoločenské šaty. Prvá voľba je väčšinou o tom, či si vybrať dlhé, alebo krátke spoločenské šaty. Ak je pre vás elegantný vzhľad prioritou, vyberte si dlhé spoločenské šaty. Tie totiž pôsobia elegantnejšie ako krátke.

Dlhé šaty sú aj pre nižšie dámy a aj pre tie, ktoré chcú ukázať niečo zo svojich nôh.

Dlhých spoločenských šiat sa netreba obávať ani v prípade, že ste nižšieho vzrastu. Vhodný strih takýchto šiat vám dokáže opticky pridať niekoľko centimetrov. Okrem toho dokážu dobre „strihnuté“ šaty opticky zoštíhliť (ak to potrebujete) a tiež zvýrazniť ženské krivky (to nie je nikdy na škodu, ak sa to nepreháňa). Každopádne, výber strihu je individuálna záležitosť, keďže každá máme inú postavu, preto je dobré vyskúšať si viacero variant.

A čo v prípade, že chcete ukázať svoje nohy? Nemusíte siahať po krátkych šatách, dá sa to aj s dlhými. Ak budú mať rázporok. Pýtate sa, aký veľký? To záleží na vás a na tom, aká ste odvážna. Tak koľko zo svojich nôh ukážete?

Čím šaty doplniť?

Ku krásnym spoločenským šatám patria aj krásne šperky. Pri ich výbere treba dodržať jedno dôležité pravidlo: šperky by nemali so šatami „súťažiť“ o to, čo bude tvoriť dominantu vášho outfitu.

Preto v prípade, že ste si vybrali extravagantnejšie šaty, doplňte ich len decentnými šperkami. Ak však šaty, ktoré si budete obliekať, sú skôr jednoduchšie, môžete siahnuť aj po nejakom výraznom šperku.

Zdroj obrázka: neonshot / Stock.adobe.com