SodaStream pomáha seniorom: Zaslúžia si viac pozornosti, než influenceri

Najväčší a najznámejší výrobca domácej perlivej vody SodaStream si uvedomuje spoločenskú zodpovednosť nielen v oblasti životného prostredia, ale tiež v sociálnej sfére. Do vybraných domovov sociálnych služieb poskytol výrobníky domácej sýtenej vody na zatraktívnenie pitného režimu seniorov. 

Sýtená voda spestrí seniorom pitný režim.

V čase, keď sa pozornosť sústreďuje na influencerov a pomoc na deti a utečencov, rozhodli sme sa pozrieť opačným smerom – tam, kam pri troche šťastia smerujeme všetci. Seniori sú, žiaľ, na okraji záujmu spoločnosti a pritom sú to práve oni, kto ju budoval. Neprezentujú sa na sociálnych sieťach a predsa sú ich príbehy zaujímavé, dojemné aj poučné. Majú svoje radosti a starosti, túžby a potreby tak, ako my všetci a to bez ohľadu na vek. Preto sme sa rozhodli pomôcť práve im a prispieť ku komfortnejšiemu a zároveň zdravšiemu životu tých, ktorí sú už odkázaní na iných,“ približuje pozadie vzniku projektu SodaStream seniorom produktový manažér SodaStream na Slovensku Attila Forgon.

„Seniori si nezaslúžia byť odsúvaní na okraj záujmu ľudí, ani firiem,“ myslí si Attila Forgon.

Projekt SodaStream seniorom nadväzuje na minuloročné odovzdávanie fliaš SodaStream Fuse s čičmianskym vzorom seniorom v Čičmanoch. Tento rok to bude osem domovov sociálnych služieb, ktorým líder v oblasti domácej perlivej vody SodaStream v spolupráci s PR agentúrou 10/10 Communications daruje výrobník domácej sýtenej vody SodaStream Crystal alebo SodaStream Spiritfľaše Fuse

Obyvatelia týchto zariadení sú často odkázaní na pomoc iných, trápia ich rôzne zdravotné ťažkosti a handicapy a ich finančná situácia po úhrade nákladov im nie vždy dovoľuje zabezpečiť si to, čo majú radi. Sýtená voda pre nich býva nadštandard, ktorý si dovolia len pri špeciálnych príležitostiach alebo vďaka svojim blízkym. So SodaStreamom tak bude sýtená voda, vyrobená z obyčajnej pitnej vody z vodovodu, dostupná pre všetkých 24 hodín denne. Možnosť pripraviť si sýtenú vodu podľa vlastnej chuti zatraktívni seniorom dodržiavanie pitného režimu, ktorý je pre nich životne dôležitý a na ktorý často zabúdajú. 

V DSS Tulipán v Považskom Podhradí prevzali SodaStream Crystal riaditeľka Bibiána Briestenská (vľavo) a Andrea Lipková (vpravo).

Z domovov sociálnych služieb máme informácie, že kupovanie balenej sýtenej vody pre klientov predstavuje vysoké náklady, takže to spravidla nechávajú individuálne na rodinných príslušníkov. SodaStream je preto aj ekonomicky zaujímavým riešením: z jednej bombičky je možné v závislosti od sýtenia vyrobiť 60 – 80 litrov sýtenej vody. Bombičku je možné vymeniť za 7,99 eur na viac než 700 partnerských miestach, prípadne si ju nechať doviezť spoločnosťou Lunys spolu s bežným nákupom,“ vysvetľuje Attila Forgon a dodáva, že pri príprave len stredne sýtenej vody bombička vystačí na cca 70 litrov, čo je v prepočte 0,11 eur na liter. Vďaka výrobníku domácej sýtenej vody SodaStream tak obdarované domovy sociálnych služieb ušetria financie, ktoré môžu vynaložiť na skvalitnenie života svojich klientov v inej oblasti. 

Zdroj foto: SodaStream