Sladké raňajky s tradíciou v Costa Coffee

Leto je horúce, zastavte sa schladiť sa. Okrem ľadových Frostin ochutnajte aj tradičné portugalské koláčiky Pastel de Nata a Marhuľovo limetkový rez, ktoré sú v ponuke Costa Coffee nové. 

Pastel de Nata – chuť Portugalska

Malé, sladké a chutné. Reč je o tradičných raňajkových koláčikoch, ktoré pochádzajú z Portugalska, kde boli prvýkrát pripravené v 19. storočí a to v lisabonskejštvrti Santa Maria de Belém. Typické Pastel de Nata  sú plnené žĺtkovým krémom. Pripravujú sa z košíčkov z lístkového cesta, ktoré sa naplnia zmesou pripravenou z mlieka či smotany, vaječných žĺtkov, múky, cukru, vanilkového extraktu a škorice. Táto zmes sa krátko povarí kým nezhustne a naleje sa do pripravených košíčkov z lístkového cesta, ktoré sa upečú. A je hotovo! Pastel de Nata vás čakajú v rannej ponuke Costa Coffee. Do 11:00 hodiny dokonca v špeciálnej ponuke s kávou za zvýhodnenú cenu. 

Marhuľovo limetkový rez – hit letnej sezóny!

Máte chuť na niečo sladké, no osviežujúce? Ochutnajte svieži Marhuľovo limetkový rez v Costa Coffee, ktorý práve pristál v letnej ponuke.  Tento ľahučký rez, ktorého základ tvorí poriadna porcia marhúľ, bezlepková piškóta a zdobenie dyňovými semienkami a tenkými plátkami mandlí, si v lete zamilujete. Zastavte sa  vychutnať si ho do kaviarní Costa Coffee, napríklad v kombinácií s ľadovou kávou. 

 Zdroj foto: costa-coffee.sk