V hlavnej úlohe: Najat Bakkal, majiteľka salónu Hairless. „Verím v každý detail, pretože detaily tvoria celok.“

Najat sa z Holandska presťahovala na Slovensko za láskou. Pri dvoch malých deťoch otovorila a vedie úspešný salón Hairless, ktorý sa špecializuje na odstraňovanie chĺpkov laserom, elektrickou ihlou, úpravu obočia niťovaním, ale aj na čoraz populárnejší lash lifting. O tom, ako vznikol Hairless, ale aj o tom, či epilácia bolí, hovorí Najat Bakkal, majiteľka salónu Hairless.

NajatBakkal-Hairless-1

Prečo ste sa presťahovali z Holandska na Slovensko?

Presťahovala som sa kvôli môjmu manželovi. Na Slovensku dostal pracovnú ponuku od holandskej firmy a tak sme sa v roku 2010 rozhodli presťahovať. Nasledovala som tak môjho manžela, takže to bolo kvôli láske…

Prečo ste sa neskôr rozhodli práve pre podnikanie v oblasti kozmetických služieb? Študovali ste podobný odbor alebo ste mali osobnú skúsenosť?

Pracovala som ako dentálna hygienička, mala som veľmi rada prácu s ľuďmi a s klientmi, avšak už som nechcela pokračovať v tomto odbore. Vždy som sa veľmi zaujímala o odstraňovanie chĺpkov, najmä preto, lebo som to sama potrebovala. Keď som prišla na Slovensko, všimla som si, že je tu mnoho možností, ale stále mi chýbalo vyslovene špecializované miesto iba pre odstraňovanie chĺpkov a tiež som sa nestretla s úrovňou služieb, v akú som dúfala. Z toho vzišlo rozhodnutie vytvoriť miesto, kde sa to bude všetko snúbiť. V Hairless sme experti na odstraňovanie chĺpkov, úroveň našich služieb je veľmi vysoko, avšak tak, aby sa u nás každý cítil vítaní.

NajatBakkal-Hairless-2

Prekvapilo vás niečo počas podnikania na Slovensku? Je niečo, čo sa Vám nepáčilo alebo naopak, páčilo?

Samozrejme, narazila som na niekoľko vecí, ktoré boli iné, ale dôvodom boli skôr cudzí jazyk a kultúra. Ak to mám však hodnotiť vo všeobecnosti, moja skúsenosť s podnikaním na Slovensku je úplne v poriadku, napriek tomu, že mi niekoľko ľudí radilo, aby som bola opatrná… Mám však pocit, že Slováci si stále myslia, že budú podvedení, možno je to preto. Našťastie, osobne zatiaľ takúto skúsenosť nemám.

Sú Slovenky o možnostiach odstraňovania chĺpkov dostatočne vzdelané alebo sa snažíte aj o ich edukáciu?

Slovensky o epilácii vedia naozaj veľa, veľmi sa zaujímajú o starostlivosť o seba, veľa čítajú… aj keď sa stáva, že na internete nevedia rozoznať, čo je pravda a čo nie. Vždy sa preto snažíme pristupovať k našim klientom individuálne už od prvej konzultácie, kde si dávame čas na to, aby obe strany pochopili presne to, o aké ošetrenie ide, aké budú výsledky a podobne.

Čo najčastejšie zaujíma vašich klientov, keď prídu na laserovú epiláciu?

Ľudia sa najčastejšie pýtajú, či to bolí. Ak by sme to generalizovali, väčšina klientov cíti malé pichnutie, nejde o veľkú bolesť. Ďalej sa klienti zvyknú často pýtať aj na výsledky epilácie. Zaujíma ich, či budú úplne bez chĺpkov po šiestich potrebných ošetreniach. V tomto momente im potrebujeme vysvetliť realistický pohľad, pretože nejde o permanentné odstránenie chĺpkov, ale o ich redukciu. Takáto redukcia vám uľahčí život, ale stále budete mať cca 10 – 20% chĺpkov. Samozrejme, je to veľmi individuálne. V Hairless poznáme aj spôsoby, ako sa zbaviť chĺpkov na 100%, ale s laserom to možné nie je.

NajatBakkal-Hairless-3

Bolí niektoré ošetrenie v Hairless?

Pri každom ošetrení budete niečo cítiť. Aj pri elektrickej ihle, aj pri laseri aj pri niťovaní obočia, ale nikdy nejde o veľkú bolesť, skôr o malé pichnutie. Jedine pri lash liftingu si môžete oddýchnuť a zrelaxovať, nakoľko ide o bezbolestnú procedúru.

Je dopad na životné prostredie dôležitý pre vašich klientov? Predsa, po návšteve v Hairless sa môžu zbaviť jednorázových žiletiek…

Neviem, či takto ľudia premýšlajú, ale my áno. Pre nás je veľmi dobré, že nepotrebujeme mať tak veľa žiletiek alebo iných nástrojov, pretože ich vôbec nepoužívame. Tiež sa snažíme používať tak málo papiera, ako je len možné a aj preto máme online systém. Snažíme sa prispieť každou drobnosťou, ktorá môže prispieť k pozitívnej zmene.

Pokiaľ sa klient rozhodne navštíviť Hairless, ako bude vyzerať jeho prvá návšteva od rozhodnutia až po redukciu chĺpkov?

Sú rôzne spôsoby ako sa do Hairless objednať. Prvým, mimoriadne komfortným, je online rezervácia konzultácie. Na prvotnú konzultáciu sa je však možné objednať aj telefonicky alebo mailom. Nasleduje samotná konzultácia, ktorá je veľmi dôležitá, aby sme sa uistili, že my rozumieme vám ako klientovi, že tu nie sú žiadne kontraindikácie alebo prekvapenia a tak môžeme pracovať bezpečne. Následne podpíšeme zmluvu o tom, že klient všetkému porozumel a pripravíme plán ošetrení. Niekedy s nimi začneme neodkladne, niektorí klienti potrebujú čas na premyslenie. Následne pri prvom laserovom ošetrení začíname s nízkou hladinou energie, ktorú postupne zvyšujeme až pokiaľ klient zacíti jemné pichnutie. S ideálnou hladinou neskôr pracuje pri danom klientovi každý náš expert. Po ošetrení je pokožka celkom v poriadku, necítite žiadnu bolesť, ani pokožku nemusíte chrániť napríklad pred horúcou vaňou alebo saunou. Následne nastavíme plán ďalších ošetrení, nakoľko práve opakovanie každých 4-8 týždňov je pri laserovej epilácii veľmi dôležité.

Koľko stojí epilácia v Hairless? Je dostupná?

Určite hovoríme o investícii. Samozrejme, záleží na oblasti tela. Cena hornej pery je 25 eur/mesačne, zatiaľ čo napríklad cena celých nôh je 175eur/mesačne, pričom je potrebné opakovanie najmenej 6x. Na druhej strane, po absolvovaní epilácie budete mať výhodu po celý život. Je to tak investícia, ktorá má význam. Nemusíte už viac kupovať žiletky alebo chodiť na epiláciu voskom, takže ušetríte na iných miestach…

NajatBakkal-Hairless-4

Aké sú Vaše plány s Hairless do budúcna?

Hairless sa darí a moje plány do budúcna sú určite ďalšie lokálne mestá. Prvou možnosťou je Praha. Je to skvelé a veľké mesto s veľkým potenciálom, kam by som rada priniesla koncept Hairless. Navyše, nie je ďaleko z Bratislavy.

Vy však plánujete zostať na Slovensku…

Áno, určite zostanem v Bratislave.

Máte 2 malé deti, ako ladíte podnikanie a rodinný život?

Áno, mám 3 a 5 ročné deti, avšak napríklad aj toto je v našej kultúre trošku iné. V Holandsku začíname pracovať po 3 mesačnej materskej dovolenke, pričom na Slovensku ženy začínajú pracovať po 3 rokoch. Ja som začala pracovať približne po roku, čo by bolo v Holansku pomerne neskoro, avšak na Slovensku je to skoro. Deti išli do jaslí a našťastie mám manžela, ktorý mi je veľkou pomocou. A nakoniec, aj preto, aby som bola viac flexibilná som sa rozhodla založiť Hairless. Ako mama mám povinosť a chcem byť so svojimi deťmi, preto flexibilná jednoducho byť potrebujem. Pri „klasickej“ práci od 9:00 do 17:00 by to bolo oveľa komplikovanejšie. Práve toto mi dáva väčší priestor a niekedy deti idú so mnou do práce, čo sa im veľmi páči… Je to ťažké, ale na druhej strane milujem svoju prácu natoľko, že je absolútne v poriadku.

Mnoho Sloveniek dnes vďaka nastaveným stereotypom takto neuvažuje…

Áno, to je pravda, avšak ja osobne by som bola po 3 rokoch na materskej zúfalá (smiech).

Hairless má tiež nádherný interiér a milý personál, vďaka čomu sa klienti vždy cítia v salóne komfortne. Je práve príjemný pocit z návštevy Hairless pre Vás najviac dôležitý?

Áno, určite. Verím v komplexný zážitok. Okrem výborných výsledkov ošetrení by ste sa mali cítiť dobre aj v prostredí, kde sú ošetrenia vykonávané. Malo by byť pekné, mali by ste sa tam pohodlne usadiť a vychutnať si šálku kávy či čaju,… to tvorí kompletný balíček. Verím v každý detail a to nielen v Hairless, ale aj v mojom osobnom živote, pretože práve detaily vytvárajú celok. Niekto povie „je to len malý detail“, ale vo finále presne ten malý detail robí rozdiel.

NajatBakkal-Hairless-6

Zdroj foto: Hairless.sk