Regenerácia pleti po zime

Po zime je vyčerpané celý organizmus a spolu s ním aj pokožka, ktorá v mrazoch trpí vysúšaním a podráždením. Výnimkou nie je ani mastná alebo kombinovaná pleť, ktorá v nepriaznivom počasí trpí rovnako ako suchšia pokožka. Kvalitné hydratačné produkty vám pleť pomôžu znovu zvláčniť a vyživiť, ale ju zbytočne nezaťažia.

Keď hovoríme o hydratácii, je potrebné si uvedomiť, že významnú rolu zohráva už proces čistenia pleti. Je dôležité, aby sa pleť zbavila odumretých buniek a mohla tak dýchať. Čerstvá čistiaca roláda od Lushs príznačným názvom Let the good times rollpleti dopraje jemný peeling a zanechá ju tak čistú, hebkú a sviežu. Peeling je dokonca možné použiť na celé telo a tak vám ho nádherne prevonia po vôni máslového popcornu. 

Ďalším krokom k vyživenej a jemnej pokožke sú pleťové masky. Vybrať si môžete z viacerých druhov. Kórejská značka Erborian, ktorá kombinuje najsofistikovanejšie kórejské techniky s vysokokvalitnými ingredienciami z rastlín predstavuje klasickú masku Magic Transformask. Tá zanechá pleť krásne rozžiarenú a zároveň ju vyčistí a zbaví neželaného lesku. Skvelými pomocníkmi sú aj čerstvé masky a asi najznámejšími sú tie z Lushu. Rosy cheekspoteší tvár prísadami z tureckej ružovej silice a ružových okvetných plátkov, ktoré pleť upokoja. Kaolín ju zasa jemne vyčistí a vy ešte dlho po zmytí masky na sebe budete cítiť nádhernú vôňu ruží.  Ako prvá pomoc pre vysušenú pleť sú výborné tzv. „obrúskové“ masky. Obrúsok namočený v hydratačnom géle si na niekoľko minút priložíte na tvár a po odstránení je pleť ako znovuzrodená. Značka KinGirls ponúka vo svojom radeWho careshneď niekoľko druhov masiek, napríklad aj pre zjemnenie alebo vyhľadenie vrások.

Klasickým riešením pri suchšej pokožke bývajú hydratačné krémy. Aby krém ale pokožku ešte viac nezaťažil, je potrebné venovať zvýšenú pozornosť kvalitnému, ľahkému zloženiu. Prírodná pleťová kozmetika Marionnaud má v ponuke zvlhčujúci krém Goji Berry vyrobený z ingrediencií z goji bobulí, ktorý je veľmi ľahký a jemný. Po nanesení je pleť zvláčnená a svieža. Krém je preto vhodný aj na použitie pod make-up. Okrem toho obsahuje až 90% prírodných látok.