Reflexné prvky vám môžu zachrániť život. Tieto vyzerajú naozaj štýlovo!

Dni, keď sa neskoro rozvidnieva a skoro stmieva, nie sú iba nepríjemné, ale aj nebezpečné. Na kriminalitu však teraz nemyslite. Hovoríme o tmavých chodcoch.

Svietiace klipy na topánky, Tchibo

Najzraniteľnejším účastníkom cestnej premávky sú chodci, fatálna môže byť už kolízia s bicyklom či populárnou kolobežkou. Keď chodíte v tmavej bunde, než vás vodič v tme uvidí, môže byť už neskoro. Podľa zákona o cestnej premávke  by chodci mali mať za zníženej viditeľnosti pri chôdzi po krajnici alebo po okraji vozovky na sebe viditeľne umiestnené reflexné prvky. Tie vám môžu zachrániť život nielen na krajnici, ale aj pri prechádzaní cez cestu na slabo osvetlenom úseku. 

  • V bielom oblečení je vás vidno na 55 metrov
  • V krikľavých farbách a výrazných svetlých farbách ste viditeľní na 40 metrov
  • V tmavom oblečení vás bude vidno na 20 metrov

Keď pôjde vodič len 50-kilometrovou rýchlosťou, aj na suchej asfaltovej ceste čo robiť, aby ste mu vo vašej tmavej bunde neskončili na prednej kapote. Pritom stačí málo – vždy myslieť na to, že nestačí vidieť, ale treba byť aj videný. 

Magnetické svietiace klipy umiestnite tam, kam potrebujete.

Reflexné prvky sú vidieť až na 200 metrov

Dvesto metrov je dostatočná vzdialenosť, aby vodič zabránil nehode. Samozrejme, musia byť umiestnené na viditeľnom mieste. Páska na kabelke, ktorú zakrývate svojim ramenom alebo ju máte na opačnej strane, než z ktorej prichádzajú autá, vám veľmi nepomôže. 

Reflexné samolepky skrášlia detskú prilbu, tašku, bicykel, alebo hoci aj bundu.

Okrem tradičnej pásky sú však na trhu aj ďalšie praktické a estetické doplnky, ktoré sa postarajú o vašu bezpečnosť a nájdete ich v Tchibo. Týchto malých „záchrancov“ je však lepšie nosiť stále a viditeľne umiestnených. Nikdy neviete, kedy vám alebo vašim deťom môžu zachrániť život. 

Prechodná reflexná bunda je naozaj neprehliadnuteľná.

V predajniach a na webe Tchibo nájdete veselé farebné magnetické svietiace klipy s troma stupňami svietenia, ktoré si šikovne pripnete, kam práve potrebujete. Nezabudnite, že označené by mali byť aj kočíky alebo veľké tašky.

Nezabúdajte ani na psíkov – aj ich musí byť v tme vidno!

Zdroj foto: Tchibo