Predsvadobná skin care rutina: Tieto produkty vás zbavia akné a rozžiaria vašu pleť

Vaša pleť je ako plátno, na ktorom umelecké dielo v podobe make-upu vynikne, len ak je čistá, svieža a jednoducho krásna. Správna starostlivosť o pleť je prvým krokom k dosiahnutiu zdravej pleti a treba s ňou začať v dostatočnom predstihu. Kým začnú byť vidieť výsledky používania kozmetických produktov, trvá to väčšinou niekoľko týždňov až mesiacov. My sme si pre vás pripravili pár tipov na kozmetické produkty, ktoré vašu pleť zbavia nedokonalostí a postarajú sa o ňu, aby bola ako v bavlnke…

Mesiac pred svadbou

Najneskôr mesiac pred svadbou by ste mali poctivo dbať o dodržiavanie nastavenej skincare rutiny. Iba tak dokážu konkrétne produkty zanechať na pleti požadovaný efekt v závislosti od problémov, ktoré ju trápia najviac. V tomto období neskúšajte žiadne nové prípravky, pretože môžu vyvolať nežiadanú reakciu. Môže ísť o alergiu alebo o dôsledky nesprávneho kombinovania určitých typov chemických látok. 

Najlepšie urobíte, ak si necháte poradiť od odborníkov, ktorí vám pri výbere kozmetických prípravkov pomôžu najlepšie. Envy Therapy ponúka možnosť poradiť sa s odborníkom online alebo môžete vyskúšať interaktívny Skin Analyzer, vďaka ktorému zistíte, ktoré prípravky sú tie pravé pre váš typ pleti. Či už vás trápi mastiaca sa alebo nadmerne suchá pokožka, pigmentové škvrny, akné, vrásky alebo kruhy pod očami, Skin Analyzer vám vo výbere produktov efektívne poradí. 

Faktom je, že žiadna dekoratívna kozmetika, ani tá najdrahšia, neskryje nedostatky pleti. Tie treba efektívne liečiť pleťovou kozmetikou, do ktorej investícia sa vám niekoľkonásobne vráti v podobe žiarivej a spokojnej pleti. V nasledujúcich riadkoch sme pre vás zhrnuli, ktoré kroky by ste mali v rámci každodennej starostlivosti o pleť absolvovať, najmä ak máte problematickú pokožku so sklonom k tvorbe akné.

Čistá pleť ako základ

Začať aj ukončiť svoju každodennú skincare rutinu vyčistením pleti by mala byť samozrejmosť pri každom type pleti, pri problematickej pokožke to platí bez kompromisu. Prvým bodom pri čistení  je, špeciálne v prípade večernej rutiny, dôkladné odlíčenie. Nasleduje použitie čistiacej emulzie – ak máte nečistú a mastnejšiu pleť, ideálnou voľbou je Clearing Cleanser od Envy Therapy. Tá pleť hĺbkovo prečisťuje, reguluje tvorbu mazu aj vznik zápalových procesov bez toho, aby ju vysušovala. 

Nočná maska a toner pre žiarivú pleť 

Po vyčistení pleti odporúčame aspoň raz do týždňa použiť aj masku. Mastná pleť potrebuje hydratáciu rovnako ako suchá pokožka, o to viac by ste sa na ňu mali zamerať pred svojim veľkým dňom, pretože dehydratácia vedie k tomu, že make-up nesedí na pleti ako by mal. Mastná pleť je veľakrát jej reakciu na dehydratáciu produkciou väčšieho množstva mazu. Overnight Hydrating mask počas noci vašu pleť ako šibnutím čarovného prútika vyživí a dodá jej potrebnú „šťavu“. Do základnej starostlivosti o pleť sa odporúča zaradiť aj tonizácia. Envy Therapy Clearing Toner má vďaka svojmu špeciálnemu zloženiu antiseptické a detoxikačné účinky, ktoré vaša pokožka určite ocení.

Sérum a hydratačný krém ako podklad pod make-up

Ďalším krokom je aplikácia séra. Pre problematickú pleť je vhodné sérum s obsahom tea tree oleja. Ten obsahuje okrem iných účinných patentovaných látok vo vysokej koncentrácii aj Clearing Serum, ktoré ak začnete používať s dostatočným predstihom pred dňom D, tak sa v svadobné ráno vyhnete nemilému prekvapeniu v podobe vyrážok. Ak nejaký produkt naozaj účinne rieši nedokonalosti pokožky, tak je to práve tento malý zázrak.

Špeciálnu pozornosť by ste mali venovať výberu vhodného krému pod make-up. Konzistencia by mala byť ľahučká, ideálne gélová a zároveň optimálne hydratačná. Presne tieto vlastnosti má aj Clearing Gel Cream, ktorý má, tak ako celá clearing rada od Envy Therapy, protizápalové účinky a nemusíte sa báť ani neželaného mastenia pleti.

SPF (Sun Protection Factor) ako nevyhnutná bodka na záver

Tento krok nevynechajte, aj keď sa svadba koná v interiéri alebo počas zamračeného dňa. SPF je nevyhnutný pre ochranu vašej pokožky, ktorá si každý pobyt na slniečku pamätá. Viac o tejto téme sa dočítate v našom ďalšom článku.  Nemusíte sa obávať, že by SPF mohol zanechať na pleti bielu vrstvu, v súčasnej dobe sa na trhu vyskytuje množstvo ochranných prípravkov, ktoré sú vhodné aj ako podklad pod make-up a ich prítomnosť na tvári ani nespozorujete. Vďaka svojej konzistencii je výbornou voľbou napríklad Krém na tvár s SPF 50 od Olival.

Vyrážka deň pred svadbou? Aj na to existuje riešenie

Nočnou morou každej budúcej nevesty je nepochybne katastrofa v podobe neprehliadnuteľnej vyrážky, ktorá sa objaví, ako to už býva, pár hodín pred svadbou. Najhoršie, čo môžete urobiť, je začať ju vytláčať. Môžete tak spôsobiť ešte väčšiu pohromu, ktorú by ste už nedokázali zamaskovať žiadnym make-upom. Aj v tomto prípade existuje elegantné a účinné riešenie v podobe Clearing Spot Patch, ktoré dokážu v priebehu noci vyrážku vysušiť a zabrániť vzniku pozápalovej pigmentácie. 

Čomu sa vyhnúť v svadobný deň

Tak, ako je použitie overeného pleťového oleja ako posledný krok vo vašej rutine starostlivosti o pleť večer pred svadbou dobrý nápad, tak je jeho použitie v svadobný deň veľmi nešťastný nápad – veď ktorá nevesta by sa chcela na svadobných fotografiách lesknúť ako diskoguľa? Olival Omega Elixír Professional vašu pokožku dokáže počas noci pred svadbou krásne vyživiť, ochrániť, upokojiť a zjemniť. 

Krátko pred svadbou pleť určite neexfoliujte. Píling, o ktorom viete, že naň vaša pleť dobre reaguje si môžete urobiť dva dni pred svadbou. Doplatiť by ste mohli aj na použitie samoopaľovacích prípravkov, ktoré vám síce môžu pomôcť k opálenému vzhľadu, ale aj k fľakom, ak ich neaplikujete správne alebo ich nemáte overené. Ako už bolo spomenuté, mesiac pred svadbou, ani v svadobný deň nepoužívajte žiadne nové prípravky, pretože nemôžete vedieť, ako na ne vaša pleť zareaguje. Najviac sa vám ale vaša pleť aj telo odvďačí, ak si doprajete dostatočné množstvo spánku a prijmete veľa tekutín – aj keď vieme, že sa to ľahko povie a ťažšie plní…

Bonus na záver: okamžitý lifting bez ihiel

Vedeli ste, že pokožka tváre sa dá spevniť aj bez tvárových cvikov a návštevy oddelenia estetickej medicíny? FOREO Bear vďaka piatim intenzitám mikroprúdovej technológie a T-Sonic pulzácii pomáha na počkanie minimalizovať prvotné známky starnutia, „wow“ efekt je vidteľný okamžite. Pleť je bezprostredne po jeho použití vypnutá a kontúry tváre zvýraznené. Prístroj okrem toho prispieva k lepšiemu vstrebávaniu produktov pleťovej starostlivosti, stimuluje a tónuje pleť. Čo viac si môže nevesta pre svoju pokožku priať?

Zdroj foto: Martin Slovík