Blíži sa druhá vlna chrípky: Posilnite si imunitu božským kvetom!

Že ste o božskom kvete ešte nepočuli? Dovolíme si vám oponovať. Určite ho dobre poznáte, len pod iným názvom. Používate ho v kuchyni, má tiež množstvo pozitívnych účinkov na náš organizmus.

Na chvíľu sme si od respiračných ochorení oddýchli a odborníci už avizujú, aby sme sa pripravili na ďalší nápor vírusov. To najlepšie, čo môžete pre seba urobiť, je posilniť si imunitu. Napríklad cennými látkami zo známej a chutnej huby. Je plná antioxidantov, vitamínov a minerálov. V Číne jej blahodarné účinky na ľudský organizmus poznali už pred tisíckami rokov a nazývali ju „Božský kvet“. V nemecky hovoriacich krajinách si pre svoju chuť, podobnú teľacine, vyslúžila prezývku „teľacia huba“. Zoznámte sa: Hliva ustricová. 

Hliva má svoje miesto v kuchyniach po celom svete a tiež v prírodnej medicíne. Na pestovanie nie je náročná, stačí jej vrece s drevom, papierom a slamou, primerané teplo a vlhko a môžete ju pestovať aj doma. Hliva ustricová má vysoký obsah bielkovín a nízky obsah tuku, preto je vhodná aj pri chudnutí. Dá sa vysmážať, variť, dusiť, kombinovať s mäsom aj zeleninou. Najdôležitejšie však sú jej pozitívne účinky na náš organizmus. 

Aby ste pocítili pozitívne účinky všetkých vzácnych zložiek, ktoré hliva ustricová obsahuje, museli by ste ju však jesť každý deň v pomerne vysokom množstve,“ hovorí doktorka farmácie PharmDr. Anna Jauschová z bratislavskej lekárne Liberi. Ak si nemôžete každý deň dopriať čerstvú hlivu, odporúča sa užívať jej čisto prírodnú formu v kapsulách. Pri výbere vhodného výživového doplnku s hlivou však dbajte na to, aby bol zo 100 %-tného prášku sušenej hlivy ustricovej.

Veľmi vhodné je aj doplniť svoj jedálny lístok o rakytník. Takáto kombinácia účinných látok dokáže účinne posilniť obranyschopnosť organizmu, čo je v tomto období zvlášť dôležité, nakoľko je vysoký predpoklad ďalšej vlny chrípky a respiračných ochorení. „Aby ste mali istotu pri správnom výbere aj o obsahu účinných látok prírodných zdrojov na posilnenie imunity, je skutočne namieste dobrá rada lekárnika,“ upozorňuje skúsená farmaceutka.

Zdroj foto: Pixabay, Shutterstock, Dr. Jauschova, archiv A.J.

Mohlo by sa Vám páčiť