Osvojte si tieto jednoduché triky, vďaka ktorým budete mať ,,božské háro“

Trávite celú večnosť v kúpeľni a máte pocit, že to na vašich vlasoch aj tak vôbec nevidno? Kučery vyzerajú ako vrabčie hniezdo, jemné vlasy sú po pár minútach krepovité a nepoddajné kadere nedokážete skrotiť, ani keď sa postavíte na hlavu? Vyskúšajte pomocníkov BaByliss a inšpirujte sa jednoduchými trikmi, ktoré vám uľahčia dennú rutinu.

Správne umývanie je alfou a omegou

Hovoríte si, že vo svojom veku hádam hravo zvládnete takú jednoduchú vec, ako je umývanie vlasov. Opak je možno pravdou. Mnoho mužov a žien si vôbec neumýva vlasy správne. Nesprávne umývanie a používanie nadmerného množstva šampónu však môže spôsobiť niekoľko problémov – od častého mastenia až po ochabnutý a ,,unavený“ vzhľad. Ako teda postupovať? Pred umývaním si vlasy najskôr poriadne rozčešte a nastavte teplotu vody na takú, ktorá nie je ani príliš horúca, ani príliš studená, ideálna je vlažná voda. Keď sú vlasy úplne mokré, naneste si do dlaní malé množstvo šampónu. Skúste si ho napeniť a postupne ho votrite do pokožky na hlave (môžete pridať trochu vody). Zbytočne šampón nevtierajte do dĺžok vlasov a končekov, sústreďte sa na pokožku pri korienkoch. Pri oplachovaní nešetrite vodou a dôkladne zmyte zvyšky šampónu, aby nezostali vo vlasoch. Postup zopakujte, aby ste sa uistili, že sú vaše vlasy skutočne čisté a zbavené nečistôt, zvyškov stylingových prípravkov a mastnoty.

Nezabúdajte na kondicionér

Umývanie vlasov sa však určite nekončí opláchnutím šampónu. Teraz prichádza na rad kondicionér – používajte ho po každom umytí. A to z jedného dôvodu. Kým šampón vlasy otvára a čistí, kondicionér ich uzatvára a chráni pred poškodením. Kondicionér navyše dodá vašim vlasom lesk, hebkosť a vzdušnosť. Pred nanesením kondicionéru vytlačte z umytých vlasov prebytočnú vodu. Potom naneste kondicionér do dlaní a votrite ho do vlasov od korienkov ku končekom. Potom vlasy jemne prečešte hrebeňom, aby sa kondicionér dostal do všetkých prameňov, a nechajte pôsobiť podľa pokynov výrobcu. Po uplynutí času pôsobenia kondicionér dôkladne opláchnite vlažnou vodou. Nakoniec z vlasov jemne vytlačte prebytočnú vodu a pripravte sa na ďalší krok – sušenie a úpravu vlasov.

Tepelná ochrana je základ každého stylingu

Skôr ako začnete vlasy fénovať alebo akokoľvek upravovať, použite tretí základný produkt, ktorý nesmie chýbať v žiadnej správnej starostlivosti o vlasy. Tepelná ochrana zabezpečí, že vaše vlasy nepoškodia vysoké teploty počas fénovania, kulmovania alebo žehlenia a budú hydratované. Nezabudnite preto pred úpravou vlasov použiť tepelnú ochranu. Uvidíte, že tieto prípravky podstatne zmenia kondíciu vašich vlasov.

Fúkať či nefúkať?

Platí tu jasné pravidlo – vlasy vždy fénujte, hneď akonáhle po umytí čiastočne preschnú. Ak necháte vlasy voľne vyschnúť hrozí, že vlhká pokožka na hlave začne robiť šarapatu a budú vás trápiť nepríjemné lupiny, nadmerné krepatenie, vypadávanie vlasov, ekzémy alebo svrbenie. Okrem toho vlhká pokožka podporuje rast rôznych plesní, baktérií a húb. Pri fénovaní používajte na féne úzku trubicu – a ak máte prirodzené kučery, tak difuzér. Úzka trubica uľahčuje smerovanie vzduchu na vlasy. Správne by ste mali vlasy sušiť po vrstvách (od spodných po vrchné) a pomocou kefy vždy smerom nadol. Najskôr uchopte prameň vlasov hrebeňom a potom pohybujte hrebeňom a fénom súčasne od korienkov ku končekom. Zistíte, že vďaka tejto technike budú vaše vlasy jemnejšie, hladšie, lesklejšie a nadýchanejšie, ako keby ste ich fénovali chaotickým pohybom dozadu a dopredu

Ak si chcete sušenie vlasov občas spestriť zaujímavejším stylingom, vyskúšajte kvalitnú kulmu. Dokáže vytvoriť nadýchané účesy, prirodzené vlny a kučery – napríklad, keď sa chcete trošku vyparádiť na rande, pracovné stretnutie či na kultúrne podujatie.

Žehlíme a žehlíme

Pri žehlení vlasov platí jednoduché pravidlo – žehlite tak, aby ste si nepoškodili vlasy. Používajte kvalitnú žehličku a teplotu nastavte na maximálne 185 stupňov (vyššie teploty sú zbytočné a skôr vám môžu uškodiť). Rovnako, ako pri fénovaní, nezabudnite pred žehlením na celú dĺžku vlasov naniesť prípravok na ochranu pred teplom a dokonale ho zapracovať do všetkých pramienkov. Pred žehlením sa uistite, že sú vaše vlasy dostatočne vysušené – nesmú byť vlhké! A tiež dokonale rozčesané. Pri žehlení pracujte vo vrstvách a postupujte zhora nadol. Nezabúdajte, že z času na čas je potrebné vyčistiť povrch žehličky od nečistôt a zvyškov stylingových prípravkov.  Stačí, keď studenú žehličku jemne utriete handričkou alebo obrúskom. Len tak bude fungovať tak, ako má.

A  ešte posledné odporúčanie: vyberte si  výkonných pomocníkov. Bez nich krásne vlasy nezískate. Ak hľadáte skutočnú kvalitu v starostlivosti o vlasy, vyskúšajte revolučný rad BaByliss Hydro-Fusion, ktorý vďaka pokročilej plazmovej technológii a dvojitému iónovému systému udržiava vlasy hydratované.

FÉN BABYLISS HYDRO-FUSION D773DE  

Fén BaByliss Hydro-Fusion je vybavený pokročilou plazmovou technológiou s dvojitým iónovým systémom vyrovnávania vlhkosti a výkonom 2100 W. Štíhla trubica účinne koncentruje vzduch a zaisťuje hladké sušenienie vlasov. Veľký difuzér s plazmovým prúdom zasa účinne suší a vytvára luxusne jemné a lesklé prirodzené kučery. Na féne oceníte aj jeho nízku hmotnosť a veľkosť, vďaka ktorým sa s ním ľahko manipuluje. Počas sušenia môžete prepínať medzi 3 nastaveniami teploty a 2 nastaveniami rýchlosti. Samozrejme, nechýba ani ochladzujúci prúd vzduchu. Fén sa tiež ľahko čistí vďaka odnímateľnému zadnému filtru. V neposlednom rade oceníte 2,5 m dlhý napájací kábel, ktorý vám umožní voľnosť a flexibilitu.

Za 71,90 eur kúpite na https://www.bodylovers.sk/babyliss-d773de/

ROTAČNÝ KULMOFÉN BABYLISS HYDRO-FUSION  AS773E 

Rotačný kulmofén BaByliss Hydro-Fusion je vybavený pokročilou plazmovou technológiou s dvojitým iónovým systémom, výkonom 700 W a veľkou 50 mm rotačnou kefou s keramickým povrchom so smerovým nastavením. Na kefe oceníte jej mäkké štetiny, ktoré dodajú vášmu účesu očarujúcu hebkosť, a iónová kontrola ochráni vlasy pred krepatením, vďaka nej budú naopak krásne lesklé. Počas používania môžete prepínať medzi 2 teplotnými režimami, 2 rýchlosťami a ochladzujúcim prúdom vzduchu, čo vám dáva plnú kontrolu nad výsledným efektom. Samozrejmosťou je aj ochranný kryt. Dámy, ktoré si potrpia na kvalitu, ocenia aj kombináciu štetín z prírodnej mäkkej diviačej srsti a nylonu.

Za 86,90 eur kúpite na https://www.bodylovers.sk/babyliss-as773e/  

KULMOFÉN BABYLISS HYDRO-FUSION  AS774E

Hlavnými plusmi kulmofénu BaByliss Hydro-Fusion sú pokročilá plazmová technológia s dvojitým iónovým systémom a výkonom 1 000 W. Vyberte si zo 4 rôznych nástavcov na sušenie, vyhladzovanie, narovnávanie a dodanie objemu a tvaru vašim vlasom. Vďaka iónovej regulácii budú krásne lesklé a krepovatenie bude eliminované na minimum. Počas používania môžete prepínať medzi 2 úrovňami teploty a oceníte aj ochladzujúci prúd vzduchu a praktický 2,5 m dlhý napájací kábel, ktorý vám zaručí voľnosť a flexibilitu.

Za 84,90 eur kúpite na https://www.bodylovers.sk/babyliss-as774e/ 

ŽEHLIČKA NA VLASY BABYLISS HYDRO-FUSION ST573E

Žehlička na vlasy BaByliss Hydro-Fusion zaujme pokročilou plazmovou technológiou s dvojitým iónovým systémom a nastaviteľnou teplotou až do 235 °C. Technológia vykurovacieho systému Advanced Ceramics™ a odolné keramické dosky zabezpečujú rovnomerné rozloženie tepla. Vďaka kombinácii kladných a záporných iónov budú vaše vlasy krásne hydratované a ich krepovatenie minimalizované. Určite oceníte aj 5 digitálnych nastavení teploty, automatické vypnutie pri dlhšej nečinnosti a praktický 2,5 m napájací kábel, ktorý vám poskytne voľnosť a flexibilitu.

Za 84,90 eur kúpite na https://www.bodylovers.sk/babyliss-st573e/

Zdroj foto: BaByliss