Nové knižné fantasy pre mládež aj dospelých, Linda a kľúč od Andary

Aj na Slovensku vznikajú unikátne knižné diela. Dôkazom toho sú mnohí úspešní slovenskí autori, ktorých mená patria medzi známe. Ale taktiež diela, ktoré nemusia byť podpísané známymi autormi, ale ich meno len čaká na objavenie. Takým je aj unikátny dobrodružný fantasy príbeh s názvom Linda a kľúč od Andary. Príbeh o dievčati menom Linda sa môže javiť ako záležitosť pre deti a mladých, pritom najviac zaujal doteraz práve dospelé čitateľky a čitateľov. Linda nie je žiadna čarodejnica, ani dievča z budúcnosti.

Je len takmer obyčajným dievčaťom, ktoré vyrastá bez mamy, s otcom a bežnými starosťami 15 ročného tínedžera. Lenže všetko zmení záhadný kľúčik, ktorý jej ako jedna z mála vecí zostala po mame, ktorú nikdy nepoznala. Nie je to totiž len tak obyčajný kľúč. Aj keď skúšala mnoho zámkov, ten neviditeľný doteraz neotvorila. No len čo skúsi konkrétny pohyb a myšlienku, objaví dvere, ktoré vidí len ona… a ešte ostatní, ktorí sa môžu nazývať Andarčanmi. Cesta za hľadaním odpovedí na otázky, kam sa podela jej mama a aké je v skutočnosti miesto na druhej strane dverí, sa môže začať.

Slovenské fantasy zo Slovenska

Linda a kľúč od Andary napísal Tomáš Galierik, inšpirovaný štúdiom kulturológie, keltskou a slovanskou históriou, miestami na Slovensku, aj vlastnou fantáziou. Vytvoril svet, v ktorom má príroda oveľa väčšou moc, ale aj úctu zo strany ľudí. Aj preto sa vzťahy medzi ľuďmi a prírodnými zákonmi na Andare správajú inak ako v našom svete. Unikátny svet v ktorom odlišne plynie čas, ale aj kultúra jeho obyvateľov sa vyvíja inak, prináša nepoznaný zážitok. Čitateľ sa nastaví na úplne iné myšlienkové pochody. Linda je nútená veľmi rýchlo dospieť. Môžu za to situácie a jej ciele, ktoré neberú ohľad na to, že má len 15 rokov. Na získanie všetkých dôležitých odpovedí a záchranu viac ako len jedného človeka bude potrebovať nesmiernu silu. Bez silného spojenca by však v tomto svete nič nezvládla… a ten sa naozaj objaví. Pretože Linda nebojuje pre svoj prospech a pre vlastnú silu, ale pre niekoho iného, ba dokonca tak trochu zabúda na seba.

Čitateľ sa ocitne v Nitre, ibaže v inom čase a za iných podmienok jej historického vývoja. Cestuje širším okolím, dobovými miestami, lesmi, ale aj miestami, ktoré nemajú a nikdy nemali svoj názov. Z pohľadu čitateľa sa však netreba pripravovať na náročné dielo, neznáme pojmy a neznámu mentalitu. Autor, rovnako ako hlavná postava a jej priatelia a rodina sú Slováci. Ich problémy, jazyk, či názory tak nebudú celkom neznáme.

Tlačená kniha aj elektronická kniha

Neopakovateľný príbeh Linda a kľúč od Andary vychádza ako tlačená kniha vo vydavateľstve Maxim. Dostupná je aj v podobe elektronickej knihy vo formátoch EPUB. MOBI a PDF pre mobily a čítačky. V predaji v každom dobrom kníhkupectve v žánrových poličkách venovaných fantasy a dobrodružnej literatúre pre mladých od apríla 2021.

Autor: NikaVero

Zdroj foto: archív vydavateľa a autora