Neláka vás Dubaj kvôli masám turistov? Tak navštívte Omán

Ak sa medzi dovolenkármi z našej krajiny túžiacich po niečom exotickejšom ako je tradičné Chorvátsko, Taliansko, či Grécko, v posledných rokoch tešila nejaká destinácia nárastu popularity, zrejme to bude Dubaj. Táto destinácia plná superlatívov je však pre niektorých už príliš preplnená turistami a stráca svoje čaro.

Najrýchlejšie sa rozvíjajúca a jedna z najbezpečnejších krajín sveta

Ak vás vyššie uvedené odrádza od toho, aby ste si zbalili plavky, šľapky a ďalšiu dovolenkovú „výbavu“ a navštívili Dubaj, ale chceli by ste sa pozrieť do podobnej destinácie, čo takto vyraziť do Ománu? Ten môžeme označiť za pokojnejšiu a v podstate príjemnejšiu alternatívu k Dubaju.

Nič to však nemení na fakte, že služby sú tu taktiež na špičkovej úrovni, more je tu priam dokonalé a ako bonus, pláže nie sú tak preplnené turistami. Mimochodom, podľa OSN je Omán najrýchlejšie sa rozvíjajúcou krajinou sveta.

Omán pritom patrí medzi najbezpečnejšie krajiny sveta a v takýchto rebríčkoch sa radí na úroveň napríklad Fínska. Takže ak ste mali voči Ománu v tejto záležitosti predsudky, sú absolútne neopodstatnené.

Pláže ako v Karibiku, ale s menším počtom ľudí

Zaujala vás predstava dovolenky v Ománe a zaujíma vás, čo vás tu čaká? V prvom rade krásne pláže s pieskom tak hebkým, že len málo destinácii na svete sa mu môže rovnať. Miestami budete mať pocit, že ste v Karibiku. S tým rozdielom, že taký pokoj na karibských plážach nezažijete.

Ak vás predsa len takáto nádhera na chvíľu omrzí, môžete si napríklad urobiť výlet do vnútrozemia k historickým opusteným pevnostiam. A v prípade, že holdujete adrenalínovejšej zábave a šoférovanie vám nie je cudzie, môžete vyskúšať jazdu na púštnych dunách v terénnom aute.

Pozor však pri výbere termínu pre takúto dovolenku. Počas tradičnej dovolenkovej sezóny (z nášho pohľadu), čiže počas júla a augusta, je v populárnej juhozápadnej časti Ománu monzúnové obdobie, takzvaný Khareef. Kvôli silným morským prúdom a prílivu sú vtedy pláže zatvorené.

Zdroj foto: Hamdan Yoshida / Shutterstock.com