Nakupovanie oblečenia počas pandémie, toto sa zmenilo!

Nakupovanie sa počas pandémie šikovne presunulo do online priestoru, ktorý ponúka viacero možností pre pohodlné nákupy. Niektorí uprednostňujú nákupy cez e-shopy, kde značky ponúkajú výrazné zľavy, druhí zase podporujú značky nákupom cez sociálne siete, kde majú možnosť jednoduchého a rýchleho nákupu aj s osobným poradenstvom. Zo zatvorených predajní sa stali výdajné miesta a hoci nákupné centrá zývajú prádznotou, módne nákupy zažívajú novú éru.

Éra e-shopov

Ľudia sú v momentálnej situácii odkázaní na nákupy cez internet, pričom cestu k nim si našli aj tí, ktorí doteraz z rôznych dôvodov tento spôsob nakupovania odmietali. Vďaka pandémii a čoraz väčším výhodám nakupovania cez internet, počet ľudí v online prostredí z roka na rok narastá. No a najmä v tejto „bezkontaktnej“ dobe je nespochybniteľné, že nakupovanie cez internet sa zaradilo medzi obľúbené spôsoby ako si obstarať najnovšie módne kúsky. Online nákupy totiž vybavíte z pohodlia vášho domova, bez zdĺhavého čakania v rade a potreby presúvania sa z jedného obchodného domu do druhého. Vo väčšine prípadov aj ušetríte, nakoľko e-shopy ponúkajú mnoho zliav a výhod, ktoré kamenné prevádzky neposkytujú. Veľkou výhodou je aj doručenie priamo k dverám kuriérom. Na stránkach mnohých e-shopov nájdete aj užitočné informácie, nielen o značke a jej hodnotách ale aj o materiáloch, ktoré vám uľahčia rozhodovanie o nákupe. Výhodou je aj možnosť vrátenia bez udania dôvodu, čo vám umožňuje aj pohodlné skúšanie v domácom prostredí. Týmto spôsobom môžete okrem módy tiež nakupovať kozmetiku.

Novinka-nákupy cez sociálne siete 

Ľudí, ktorí nakupujú online cez sociálne siete, neustále pribúda. Dopomohla k tomu nielen pandemická situácia  ale aj moderná doba v ktorej žijeme. Množstvo značiek má okrem kamenných predajní zriadený aj instagramový či facebookový účet, cez ktorý majú ľudia možnosť nakupovať najnovšie kolekcie. Výhodou je často krát to, že predajcovia veci fotia na sebe, zákazník si tak vie predstaviť ako oblečenie vyzerá na reálnych ľudôch. Preto sú nákupy cez sociálne siete pre mnohých ľudí pohodlnejšie a praktickejšie. Mnohé predajne, ktoré predávajú svoj tovar cez sociálne siete, totiž  ponúkajú aj kvalitné poradenstvo o materiáloch, strihoch a najmä veľkostiach prostredníctvom správ a tak si môžete byť istá, že vám objednaný tovar padne dokonale. Objednaný tovar vám rovnako, ako v prípade e-shopov, príde domov k dverám prostredníctvom kuriéra či poštovej služby alebo si môžete, v niektorých prípadoch, zvoliť aj osobný odber na predajni, ktorá funguje ako výdajné miesto.

Zatvorené predajne ako výdajné miesta

Počas pandémie, mnohé kamenné predajne ponúkajú okrem nákupu cez e-shop či sociálne siete aj možnosť vyzdvihnutia tovaru. 

Výhodou takýchto výdajných miest je najmä ich časová flexibilita.  Pre viacerých zákazníkov je výhodnejší takýto rýchly, osobný odber než státie v dlhých radoch na pošte alebo zdĺhavé vyčkávanie na kuriéra. Objednaný tovar  si môžete jednoducho a rýchlo vyzdvihnúť v ľubovoľnom čase v rámci pracovnej doby v kamennej predajne z ktrej sa stala výdajňatovaru. Poinformujte sa o vašich obľúbených značkách a spôsoboch objednania a doručenia tovaru a nakupujete vaše obľúbené kúsky z pohodlia vášho domova rýchlo a hlavne bezpečne.

Zdroj foto: Twinset, Cellbes.sk, La Femme, Björn Borg – upbrands.sk, Ziaja, Beautysecret.sk