Mauro Bergonzoli: Ako býva taliansky neo-popový umelec? Na návšteve nám prezradil, ako žije a pracuje

Taliansky neo-popový umelec vytvoril svoje kreatívne Happy Place v pokojnom Unterallgäu. Spolu s Westwing sme navštívili maestra a jeho múzu a partnerku Franzisku Gräfin Fugger von Babenhausen v ich vidieckom sídle. Tu nám prezradili, ako žijú a pracujú.

S množstvom priestoru na maľovanie, hudobnú tvorbu a varenie, si taliansky Neo-popový umelec vytvoril svoje kreatívne Happy Place v pokojnom Unterallgäu. Navštívili sme maestra a jeho múzu a partnerku Franzisku Gräfin Fugger von Babenhausen v ich vidieckom sídle. Tu nám prezradili, ako žijú a pracujú.

Kreatívne s malebným výhľadom

Vážna choroba srdca prinútila umelca k radikálnej zmene v stravovaní. Odvtedy je pár umelcov úplnými vegánmi. Lásku k rastlinám a zvieratám možno nájsť aj v dielach Maura Bergonzoliho, ktorý je dlhodobo medzinárodne uznávaný výstavami v Buenos Aires, Miláne a Miami. A vo svetlom ateliéri s výhľadom do záhrady máte inšpiráciu na pestré prírodné motívy priamo pred nosom.

Práca v naladení

Okrem prírody a samozrejme jeho partnerky a múzy, hrá ústrednú úlohu v tvorivom procese Maura Bergonzoliho hudba.

„Hudba je pre mňa veľmi dôležitá. Keď farba uschne, zahrám si na elektrickú gitaru alebo na bicie. Emócie, ktoré mi hudba dáva, sa snažím preniesť do svojich diel. „

Mauro Bergonzoli, umelec

Tímová práca v plnej sile

Za to, že práca jej manžela je taká úspešná, je čiastočne aj zásluha Franzisky Gräfin Fugger von Babenhausen, prezývaná taktiež aj ako „Ms. Moneypenny “, ktorá drží kreatívne vlákna pohromade v pozadí. A všetko zariadi na pravú mieru, keď priatelia a zberatelia prídu na večeru do galérii.

„Pri spätnom pohľade, presťahovanie sa do krajiny na základe intuície bolo to najlepšie, čo sme mohli urobiť. Mauro tu má veľké množstvo priestoru na prácu. A ja si môžem naplno užívať svoju vášeň pre varenie a ako hosteska. „

Franziska Gräfin Fugger von Babenhausen, múza a manažérka

Vzrušujúci mix štýlov

„Milujem každý jeden z mojich obrazov. Rád s nimi žijem“ hovorí umelec. Presne povedané, interiér v spoločnej obývačke-jedálni-salóne aj tak pripomína totálne umelecké dielo. Eklektický mix farebného zamatu, kvetinové  potlače a sochárske dekorácie vytvárajú dokonalé prostredie pre súkromné ​​stretnutia.

Zdravé Power Food

„Obaja milujeme varenie a zdieľame pre to spoločnú vášeň“ prezrádza odborníčka na umenie. Zdôrazňuje, že zdravý životný štýl bez živočíšnych produktov, cukru a lepku rozhodujúcim spôsobom prispel k uzdraveniu jej manžela. Recepty, ktoré sama vyvinula, zaznamenala do nedávno vydanej kuchárskej knihy MAGIC FOOD (Callwey), ktorú ilustroval samotný maestro. „Vysnívaný projekt umenia a kuchyne,“ ako to sama nazýva.

Všetky produkty kúpite na www.westwingnow.sk

Zdroj foto: Westwing