Make-up v lete? Tieto tipy vám pomôžu počas horúcich dní

V lete je často veľmi ťažké udržať si dokonale krásnu pleť. Striedanie vlhkého a horúceho vzduchu, vietor, intenzívne slnečné lúče, to všetko je pre našu pleť záťažou, nehovoriac o tom, ak sa k tomu ešte pridá aj hrubá vrstva make-upu. Pleť potrebuje v lete čo najviac dýchať, no len máloktorá z nás sa odváži vyjsť von bez akéhokoľvek prikrášlenia. Ako teda vyriešiť tento problém?

Prvoradá je ochrana

Skôr než vôbec začnete uvažovať nad správnym make-upom sa zamerajte hlavne na ochranu vašej pleti.  UV žiarenie, znečistenie a zlá kvalita ovzdušia je len pár z mnohých vonkajších faktorov, ktorým je naša pleť denne vystavená. Tieto faktory môžu pleť z dlhodobého hľadiska poškodiť a sú zodpovedné najmä za predčasné starnutie. Preto by mala vaša denná starostlivosť obsahovať minimálne SPF 25, aby bola vašej pleti garantovaná aspoň základná ochrana. Najvhodnejším riešením je nájsť si vyhovujúci krém s SPF faktorom a ten používať každý deň po celý rok. Ten aplikujte každé ráno pred nanesením make-upu, ale aj v prípade, že sa líčiť nebudete. Aplikácia opaľovacích krémov môže zabrániť starnúcim účinkom, pigmentovým škvrnám a vy si tak zachováte mladú, žiarivú a zdravo vyzerajúcu pleť. 

V jednoduchosti je krása

Pri letnom make-upe platí jedno základné pravidlo: menej je viac. Príliš veľa make-upu môže pleti, predovšetkým vo vysokých teplotách, ublížiť. Hrubá vrstva a hutné textúry produktov upchávajú póry, pokožka sa pod nimi potí a okrem toho, že líčenie nevyzerá vôbec sviežo, sa váš dokonalý make-up rýchlo zmení na nepekné fľaky. Preto počas leta siahnite radšej po ľahkých zloženiach CC a BB krémov. Zásobia pleť hydratáciou a chránia ju pred slnečným žiarením. No ak máte predsa len pocit, že potrebujete väčšie krytie, než aké vám poskytujú ľahké, tónovacie krémy, môžete samozrejme siahnuť aj po klasickom make-upe, no snažte sa zamerať na jeho zloženie. V dnešnej dobe existujú rôzne ochranné make-upy, plné ingrediencií zabezpečujúcich intenzívnu hydratáciu, rozjasnenie a omladenie pleti. Takéto make-upy nevytvárajú efekt masky, nevysušujú pleť, neupchávajú póry a nechajú vašu pokožku dýchať.

Kabelkové must-have

V lete by mala kabelka každej ženy obsahovať zopár produktov, ktoré jej a aj jej pleti uľahčia dlhé, horúce dni. Jedným z takých produktov je aj zmätňujúci púder, ktorý saje maz, pot a postará sa o fixáciu vášho letného make-upu. Vyberte si púder, ktorý je ľahký a zamatovo jemný a ktorý na tvári ani nepocítite. Ďalším produktom, ktorý na 100% oceníte počas horúcich dní je hydratačná hmla v spreji. Niektoré sa špecializujú na výrazne suchú pleť, iné rozjasňujú či bránia upchatiu pórov a potenciálneho akné. No všetky spája jeden spoločný účel a to je hydratácia, ktorú vaša pleť v lete nutne potrebuje. Hmla rýchlo osvieži, jemne schladí, dodá vám energiu a bonusom je často aj príjemná vôňa. Na záver treba spomenúť, že hydratovať by ste mali nielen vašu pleť ale aj vaše telo.  Nezabudnite preto na povinnú fľašu s vodou.

Zdroj foto: rawpixel.com, archív značiek