Ľadvinka alebo návrat deväťdesiatok. Ako ju nosiť a kombinovať?

Ľadvinka, fanny pack, hip pack, shoulder bag nebo tiež waist bag. Módny hit deväťdesiatok je späť a tentokrát sa prebojoval až na prehliadkové móla. Ako ho správne nosiť a kombinovať, aby ste neboli k smiechu?

Bez ľadvinky ani ranu

Poznáte to – chystáte sa do neďalekej kaviarne, na párty alebo nakúpiť, ale nemáte kam dať kľúče, mobil ani peňaženku. Presne vtedy vám príde vhod praktická ľadvinka. Je malá, ľahká a aj napriek tomu sa do nej vojde všetko potrebné. Navyše je možné ju nosiť na tisíc spôsobov, mať pritom vždy voľné ruky a všetky cennosti pekne pod dohľadom.

Koľko vreciek je tak akurát?

Najprv si rozmyslite, akú veľkú a priestrannú ľadvinku skutočne potrebujete. Na kratšie prechádzky vám postačí minimalistická ľadvinka s jedným vreckom, zatiaľ čo celodenný výlet si žiada dostatočný úložný priestor s väčším množstvom vreciek. Stále ale majte na pamäti, že ľadvinka nikdy úplne nenahradí batoh – na to je predsa len príliš malá.

Výber prispôsobte outfitu

Ľadvinka je sama o sebe výrazným prvkom, ktorý oživí aj ten najobyčajnejší outfit. Chybu preto neurobíte, ak sa budete pri výbere držať osvedčených farieb, ako je čierna, šedá alebo béžová. Ak stojíte o pozornosť, potom svoj šatník obohaťte o ľadvinku v neónových farbách alebo s divokými vzormi. Pamätajte ale, že by ste ju mali kombinovať s jednoduchým (napríklad celočiernym) outfitom zloženým z kúskov ako dámska mikina a dámske legíny.

Ľadvinka na tisíc spôsobov

Záleží len na vás, ako sa ľadvinku rozhodnete nosiť. Žiaden spôsob nie je tabu. Prepášte si ňou boky alebo pás a zvýraznite tak svoje krivky. Použite ju miesto opasku. Alebo ju noste ako klasickú kabelku v ruke, na ramene alebo šikmo cez telo.

Vyskúšajte, či sa vám ľadvinka lepšie nosí vpredu, na boku alebo presunutá na chrbát. A nebojte sa pohrať s dĺžkou popruhu. Ak je príliš dlhý, omotajte si ľadvinku okolo tela dvakrát a ozvláštnite tak svoj outfit.

S čím ľadvinku kombinovať

Už dávno neplatí, že sa ľadvinka hodí iba k šuštiakovej súprave. Stačí iba zvoliť tú správnu a bez obáv s ňou môžete vyraziť do spoločnosti. Ľadvinka sa bude vynímať v kombinácii s oversize kabátom, kockovaným svetrom nebo so šatami. V podstate ju vynosíte takmer k akémukoľvek outfitu – snáď len s výnimkou spoločenských šiat.

Zatúžili ste aj vy po štýlovej ľadvinke? Vyberte si tú svoju na Heureka.sk – zorientovať sa v širokej ponuke produktov vám pomôžu recenzie overených užívateľov.