Kúpeľňa ako z romantického filmu? Vďaka týmto vychytávkam nič nemožné

Tiež milujete ten pocit, keď sa ubytujete v hotelovej izbe a otvoríte dvere kúpeľne, kde je všetko zladené do posledného detailu? Kúpeľnú ako z romantického filmu môžete mať aj u vás doma. Postačí ak siahnete po správnych kúskov, ktoré vášmu príbytku dodajú pomyselnú čerešničku.  Zabúdať by ste nemali ani na kvalitnú kúpeľňovú sanitu, ktorá vám bude slúžiť roky.  

Vaša vysnívaná kúpeľňa môže byť minimalistická a jednoduchá, avšak napriek tomu extravagantná. Ak je vašou každodennou rutinou príchod z práce, príprava večere a zaslúžený kúpeľ, určite oceníte elegantné doplnky, ktoré však vďaka svojmu rázu budú neprehliadnuteľné.

Štýlové uteráky a osušky

Bambusová osuška ROMA v tmavohnedej farbe s tradičnou gréckou bordúrou určite nájde miesto aj vo vašej kúpeľni. Mnohí z vás sa už presvedčili o vysokej funkčnosti bambusových vlákien, ktoré vynikajú svojou nasiakavosťou a antibakteriálnymi účinkami. Vysoká gramáž tkaniny 550 g/m2 je zárukou kvality a mäkkosti. Po vypraní zostávajú osušky z bambusovej priadze krásne jemné a hebké. K dispozícii sú samozrejme aj uteráky ROMA v rovnakom dizajne.

Ak nie ste fanúšikom bambusových osušiek, môžete siahnuť po klasickej froté verzii. Bavlnená osuška z kolekcie GINO s tromi dekoratívnymi prúžkami z obľúbeného slučkového froté je veľmi príjemná na omak a ohľaduplná k vašej pokožke. Vysoká gramáž dodáva osuške výnimočnú mäkkosť a dlhodobú životnosť. Vyznačuje sa výbornou savosťou a antistatickými vlastnosťami. Ocenenie Öko-Tex Standard 100 zaručuje stálofarebnosť, pevnosť tvaru a nulový obsah škodlivých látok. Rovnako aj v tomto prípade môžete svoju kolekciu doplniť aj o uteráky.

Revolučná sprcha pre každú domácnosť

Ak budete uvažovať aj nad výmennou svojej kúpeľňovej sanity, určite by ste nemali pozerať len na cenu. Spoločnosť GROHE uvedie na jar 2024 na trh sprchu GROHE Everstream s recykláciou vody. Sprchový systém sa v súčasnosti testuje v teréne a v druhej polovici roka 2023 sa očakáva začiatok školiaceho programu pre inštalatérov. Okrem tohto úplne nového výrobku chce mať spoločnosť GROHE do roku 2030 všetky svoje podomietkové sprchy pripravené na recykláciu vody. 

Tento revolučný sprchovací systém čistí, ohrieva a opätovne využíva vodu tak, že spotrebuje len štvrtinu vody a tretinu energie, ktoré sú zvyčajne potrebné pri tradičnom sprchovaní, čo pre štvorčlennú domácnosť znamená úsporu nákladov až o 65 % ročne a zníženie emisií CO2 až o 70 % (konkrétna výška úspory závisí od návykov pri sprchovaní). 

Viac informácií o novinkách a produktoch Grohe nájdete na webstránke www.grohe.sk

Zdroj foto: Grohe, Dedoma, Pexels