Je moderné spájať obývačku s nejakou inou miestnosťou. Ako na to?

Obývacia izba je miestnosťou, v ktorej zvyčajne trávime majoritu voľného času, keď sme doma. Častým javom naviac je, že sa obývacia izba spája s inými miestnosťami. Minimálne od čias, keď začali byt populárne otvorené interiéry.

Obývacia izba spojená s kuchyňou

Typickým „predstaviteľom“ tohto trendu je spájanie obývacích izieb a kuchýň. Ak máte takýmto spôsobom vyriešenú aj vašu domácnosť, aby toto spojenie obývačky a kuchyne bolo naozaj dokonalé, pri zariaďovaní zachovajte štýl aj farby rovnaké tak v obývacej ako aj v kuchynskej časti.

V takto riešenom bývaní je potrebné počítať aj s väčšou potrebou vetrania v tejto „obývačkokuchyni“. Hodia sa vám tak aj praktické siete proti hmyzu na okná.

Obývacia izba a pracovňa

Častým spojením v moderných obývačkach je aj spojenie obývacej izby s pracovňou. Predsa len, málokto má tak veľký dom, či byt, že v ňom nájde voľnú miestnosť, z ktorej by mohla byť pracovňa. A tak sa na pracovňu zvykne premeniť časť obývačky.

Ak nechcete, aby bol takýto pracovný kútik príliš rušivý, kancelársky stôl vyberte taký, ktorý vám poskytne aj dostatok úložného priestoru na dokumenty a rôzne iné veci a taktiež taký, aby zakryl rôzne káble (od počítača, či stolnej lampy), ktoré sa pri kancelárskych stoloch „vyskytujú“ vždy. Dodatočný úložný priestor môžete vyriešiť aj poličkou nad týmto stolom. Budete tak môcť uchovať poriadok bez toho, aby bol tento stôl zaprataný rôznymi vecami.

Knižnica v obývacej izbe

Na záver ešte spomenieme spájanie obývačky s knižnicou. Je pravda, že knižnica ako samostatná miestnosť je naozaj výnimka a tak sa knižnica vyskytuje takmer výlučne ako súčasť obývacej izby. Rozhodne si však zaslúži zmienku.

Kedy o veľkej knižnici v obývačke uvažovať? Rozhodne ak máte už niekoľko desiatok kníh, vtedy ju jednoznačne využijete. Ozdobiť takúto knižnicu môžete ak do nej okrem kníh naukladáte aj fotografie, či rôzne decentné dekorácie.

A zabudnúť nemôžeme predsa na kútik na čítanie. Pohodlné kreslo je základ a keď sa zotmie, poslúži aj stojaca lampa. A keď pridáte ešte malý praktický stolík, získate priestor na odloženie práve rozčítanej knihy.

Zdroj foto: JR-stock / Shutterstock.com