Investujte do kože, ostane s Vami viac ako jednu sezónu

Koža je nesmierne kvalitný materiál. Trvácny, príjemný na dotyk a tiež veľmi kvalitný. Kvalitná koža dokonca vekom získava väčší šmrnc. O tom, že kožené doplnky nemusia byť bezpodmienečne príliš drahé a teda nedostupné, prezrádza  nasledujúci článok. Pozrieme sa zblízka na kožené kúsky, ktoré by v ženskom šatníku nemali chýbať.

Kožená kabelka

Kožená kabelka bola istú dobu priam nevyhnutnosťou. Ženy totiž vlastnili zväčša jednu, kvalitnú, ktorá bola ich „partnerkou“ niekoľko rokov. Tento trend však zmenila ponuka sezónnych fashion kabeliek zo syntetických materiálov, ktoré kožené výrobky cenovo vytlačila na nedostupnú priečku. Avšak aktuálne je dostupných niekoľko kvalitných kožených produktov za ktoré určite nedáte celú mesačnú výplatu. Do pozornosti dávame pôvodne česko-slovenskú značku kožených výrobkov Kara. Tá je na trhu už od 50tych rokov minulého storočia a kvalita jej výrobkov z nej urobila jednu z najznámejších lokálnych firiem. 

Červená peňaženka

Povráva sa, že červená peňaženka do vášho života prinesie peniaze. A keďže peňaženka je kúsok, ktorý používame denne, mala by byť kvalitná. Kožená peňaženka je preto výrobou investíciou. Majte oči otvorené tiež počas výpredajov, môže sa totiž stať, že jednoducho nájdete červený model za zvýhodnenú cenu.  V kurze sú modely na zips aj zapínanie. Cena sa pohybuje od cca 40 € v závislosti od veľkosti, ktorú si vyberiete.

Ruksak

Posledných pár sezón je ruksak jednoznačne MUST HAVE. Ak si vyberiete kožený, jednofarebný model, vynosíte ho ku všetkému. Nahradí kabelku, uvoľní ruky a vy sa budete čudovať čo ste bez neho doteraz mohli robiť. V ponuke obchodov nájdete jednoduché modely, aj trendy kúsky s aplikáciami, či strapcami. Z farieb nič nepokazíte čiernou a krémovou, nebojte sa však ani červenej. Je výrazná, avšak krásne oživí akýkoľvek strohý office outfit. Jednoduché ruksaky z hladkej kože sú bezpochyby tou najlepšou voľbou.

Bunda

Hoci vonku to ešte na nosenie koženej bundy nevyzerá, dôvodov na jej kúpu v teplých mesiacoch je hneď niekoľko. V prvom rade nájdete aktuálne kožené bundy v zľave, v druhom, ak sa chystáte na letný festival, kožená bunda by vo vašej výbave určite nemala chýbať. Okrem čiernej, korá sa radí medzi základné farby voľte aj svetlejšie odtiene ako bledo-rúžovú, bielu, či béžovú.  V šatníku si svoje čestné miesto tiež určite nájde šedá a béžová. Čo sa kože týka, najpraktickejšia na údržbu je hladká, jahňacia koža. Na dotyk surovejší semiš je však tiež výbornou voľbou, hoc sa oňho treba viac starať. Strih koženej bundy, ktorú si plánujete kúpiť by mal byť jednoduchý a v súlade s krivkami vašej postavy. Kožená bunda by mala byť tiež úzka tak aby ste pod ňu mohli nosiť tričká a blúzky. Kvalitná koža vás zahreje, preto sú bundy z tohto nadčasového materiálu preferovanou voľbou nielen v jarných, ale aj jesenných mesiacoch.

Foto: Kara Trutnov, pexels.com