Interiéry v odtieňoch Ultimate Grey a Illuminating Yellow

Tohtoročné vyhlásenie Pantone Color Inštitútom prinieslo dve veľké prekvapenia. Za prvé – máme nie jednu, ale dve farby roka 2021, za druhé – málokto čakal takúto kontrastnú kombináciu. V nadväznosti na to Vám prezradíme, ako do interiéru vniesť ultimatívnu sivú a žiarivú žltú farbu.

Každoročne začiatkom decembra oči sveta starostlivo sledujú všetky pohyby a činnosti farebnej autority v globálnom meradle – Pantone Color Institute. Nádej na budúci rok – to je hlavné zdôvodnenie inštitútu pre tohtoročné voľby.

Ultimate Grey – sila a pevnosť 

Myslím si, že len veľmi málo ľudí tipovalo odtieň šedej ako jednu z farieb roka 2021. Podľa môjho názoru je to rezonancia toho, čo sa momentálne deje vo svete – sme trochu pozastavení v šedej farbe. Okrem toho máme radi šedú! Pozrime sa na naše ulice, oblečenie a zariadenie interiérov – to určite je jedna z obľúbených farieb, ktorú si ľudia volia – komentuje Marta Suchodolska, kreatívna riaditeľka Westwing CEE.

Interpretácia Ultimate Grey do interiérového jazyka je preto pomerne jednoduchá, pretože táto farba je vynikajúcim základom pre mnohé aranžovania a hodí sa prakticky ku všetkým ostatným farbám. Kombinácia, ktorú ponúka Pantone Color Institute, teda neutrálnu a výraznú farbu, sa skutočne hodí k konceptu aranžovania „80% neutrálna, 20% farba“, ktorý vo Westwing už dlhodobo podporujeme – dodáva Marta Suchodolska.

Illuminating Yellow – radosť a optimizmus

Žltá je radosť, slnko, optimizmus a túžba opustiť domov a vyraziť niekam vonku. Žltá dodáva energiu a silu konať. Na druhej strane nie je ju ľahko interpretovať v interiéroch. Moja rada – nebojte sa tejto farby, ale tiež neinterpretujte Illuminating Yellow príliš doslovne a stopercentne. Inštitút nám svojim tipom dáva na výber a sami by sme mali nájsť odtieň, ktorý nám najviac vyhovuje a bude dobre ladiť s našim interiérom. Nezabúdajte, že žltá má veľa odtieňov, napríklad banánový, ktorý je dosť podobný béžovej farbe, alebo horčicový s prímesou hnedej alebo zlatej – zdôrazňuje Marta Suchodolska, kreatívna riaditeľka spoločnosti Westwing CEE.

Zdroj foto: Westwing