Ideálna farba na všetky príležitosti a pre každý vek. Tieto modré outfity vám rozbúchajú srdce

Svojim množstvom odtieňov pristane každej pleti a dá sa kombinovať s ktoroukoľvek inou farbou. Hodí sa ženám aj mužom v každom veku. Nechajte sa inšpirovať!

Kombinácia modrej s bielou a červenou je absolútne univerzálna. Rovnako ako kardigány.

Modrá je symbolom bohatstva, komunikácie, inteligencie a odpočinku, pokoja. Podnecuje koncentráciu, rozumovú aktivitu, pritom pôsobí relaxačne a má priaznivý vplyv na spánok. Na niektorých ľudí však môže pôsobiť unavujúco. 

Modrá spodná bielizeň? A prečo nie!?

Modrá farba pôsobí dojmom ľahkosti, bezpečnosti, vzbudzuje v nás pocit sviežosti, slobody a pritom istoty. Dokáže nás upokojiť, nastoliť vnútornú a vonkajšiu harmóniu, svetlé odtiene modrej zas rozveseľujú dušu a prinášajú bezstarostné predstavy. 

Zavinovacie bodkované šaty zvýraznia vašu ženskosť, či už máte veľkosť 36 alebo 50.

Vedeli ste, že..?

Modrá farba tu nebola odnepamäti. Jediný staroveký národ, ktorý mal pre ňu pomenovanie, boli Egypťania. Dokonca ani v starovekom Grécku, kolíske kultúry, nemali pomenovanie pre farbu nebies a mora.

Námornícka, kráľovská, parížska, azúrová, indigová, aquamarínová, ultramarínová, nevädzová, polnočná, modrosivá, pastelová… Množstvo odtieňov modrej prináša nespočetné možnosti kombinácie s ďalšími farbami. 

Praktická prešívaná bunda s ekologickou impregnáciou evoPel a chino nohavice sú ako stvorené na prechádzky do mesta.

V kontraste s pastelovými tónmi pôsobí živo a energicky, ako stvorená na jarné dni. Vyzerá luxusne bez akéhokoľvek nádychu gýčovosti, je elegantná a konzervatívna, pritom výborne vyzerá aj na športových kúskoch a nestráca na sexepíle. 

Sveter s rebrovaným úpletom s prírodným vláknom zdôrazní vašu postavu.

Oblečení v modrej, najmä v jej tmavých odtieňoch, budete pôsobiť seriózne, sofistikovane, spoľahlivo a dôveryhodne. Preto je to najlepšia farba na dôležité pracovné stretnutia, pohovory a do akéhokoľvek formálneho prostredia, ako sú napríklad banky.

Vrkočový vzor je rovnako nadčasový, ako modrá farba.

Pozor však na najchladnejšie odtiene tejto studenej farby, v ktorých môžete vzbudzovať dojem utiahnutosti a pasivity. Svetlomodré šaty preto vždy kombinujte s tmavšími odtieňmi modrej alebo s inými farbami.

Midišaty využijete na piknik aj do kina, dokonca sa v nich aj pohodlne cestuje.

Starším ročníkom dodáva modrá šmrnc a mladistvosť. V spojení s vodorovnými pruhmi nič omladzujúcejšie nenájdete.

Tchibo dbá na udržateľnosť a preto pri väčšine svojho oblečenia využíva biobavlnu z udržateľného hospodárstva či prírodné vlákna. Tak ako aj pri tomto outfite.

Na modrú stavilo aj Tchibo a preto ju pravidelne zaraďuje do svojich kolekcií. Inšpirujte sa na www.tchibo.sk

Zdroj foto: Tchibo