Hodinky Daniel Wellington pozná celý svet. Kto sa skrýva za týmto menom?

Náhodné stretnutie v polovici cesty okolo sveta inšpirovalo myšlienku značky Daniel Wellington. Na tejto ceste stretol zakladateľ značky Daniel Wellington, Filip Tysander, zaujímavého britského džentlmena s dokonalým, a pritom nenápadným štýlom. Tento muž mal záľubu v nosení svojich vintage hodiniek so starými obnosenými textilnými remienkami NATO. Jeho meno? Daniel Wellington.

Filip, inšpirovaný nadčasovým štýlom svojho nového priateľa, sa rozhodol vytvoriť vlastnú líniu hodiniek. Minimalistický a rafinovaný, klasický dizajn s vymeniteľnými remienkami, ktorý vznikol, sa stal kúskom so skutočne všestranným šarmom. O pár rokov neskôr je tento dizajn stále súčasťou identity, vďaka ktorej je značka Daniel Wellington taká špeciálna.

Daniel Wellington rád nosil svoje hodinky so starými textilnými náramkami NATO. Dôvtipnosť tejto kombinácie sa značke neskôr páčila až tak, že chceli túto myšlienku začleniť do ich vlastnej línie hodiniek. Bolo pre nich absolútne podstatné vytvoriť moderné a pritom naozaj klasické hodinky. Chceli čistý a minimalistický dizajn, ktorý by ladil s rôznymi vzormi a farbami ikonických textilných náramkov.

Hodinky s remienkom NATO

Po návrate z ciest si Filip sadol a začal skúmať rôzne kombinácie vzoriek a farieb. Dôležité bolo, aby sa hodinky páčili jemu samotnému. Vedel totiž, že inak by ich nemohol predávať a nemohol by byť na ne hrdý. Pomaly, ale isto sa zrodili krásne hodinky. Boli tenké, elegantné a dokonale okrúhle. Sú dôkazom minimalistického švédskeho dizajnu s precíznosťou a presnosťou japonských hodiniek.

Tento klasicky a zároveň osviežujúco šmrncový dizajn možno jednoducho kombinovať s farebným textilným remienkom NATO, luxusnou kožou alebo nádhernou oceľovou sieťovinou. Štýl značky Daniel Wellington sa bude páčiť každému, kto má rád klasický a nadčasový dizajn.

Zdroj foto: Daniel Wellington