Nezabúdajte sa starať nielen o exteriér, ale aj o interiér vášho auta

Starostlivosť o svoje auto môže mať množstvo podôb. Platí však, že čím viac starostlivosti mu venujeme, tým dlhšie nám bude slúžiť ako nové. A zároveň si udrží čo najväčšiu hodnotu.

Interiér býva mnohými vodičmi často zanedbávaný. A potom tak aj vyzerá

Nemusíte však byť schopná vykonať napríklad aj odbornú opravu ABS. Na takéto úkony sú tu predsa profesionálne autoservisy. Rozhodne by ste však nemali zanedbávať pravidelné umývanie svojho auta. To je úplné minimum toho, čo by ste mali zvládať svojpomocne. A nezabúdať pritom na interiér.

Mnohí vodiči totiž svoje autá pravidelne umývajú zvonka, ale interiéru sa až tak pravidelne nevenujú. A pritom ani vnútrajšku auta sa znečistenie nevyhýba. Podobne ako na nábytok v domácnosti aj na palubnú dosku a zvyšok interiéru vozidla „sadá“ prach. Utrieť ho však nie je problém.

Horšie je to s údržbou textilných koberčekov. Tie sú vhodné do suchého počasia, ale akonáhle je vonku sychravo, či rovno poriadne mokro, na textilných koberčekoch sa to hneď prejaví. A hlavne na koberčeku pod nohami vodiča, keďže ide o miesto, kde predsa niekto sedí pri každej jazde.

Pomôžte si gumovými autodoplnkami, ktoré vám uľahčia údržbu interiéru

Ak si chcete v tomto smere uľahčiť starostlivosť o interiér svojho auta, namiesto textilných koberčekov (aspoň počas zlého počasia a v zime) používajte gumové rohože. Tie sú podstatne jednoduchšie na údržbu a nevadí im ani mokrá obuv. Drobné nečistoty sa do nich totižto „nezažierajú“ a dajú sa bez problémov vystriekať vodou, čo výraznou mierou uľahčuje údržbu.

Zvážiť tiež môžete aj nemenej užitočnú gumovú vaničku do kufra. Udržiava sa rovnako jednoducho ako gumené koberčeky a pritom chráni pôvodný interiérový koberec v batožinovom priestore vášho auta pred rôznymi faktormi, ktoré ho môžu poškodiť.

Zdroj obrázka: hedgehog94 / Stock.adobe.com