Essentials: V kozmetickej taštičke Milana Švingála, módneho návrhára a vizážistu hviezd

Rozhodne sa nenudí. Okrem svojej autorskej odevnej značky FACTORY WTF, nedávno založil so svojou kamarátkou Jasminou Alagič módny brand zameraný na tehotenskú módu JaMi. Okrem toho pôsobí ako talentovaný make-up artist. Na tvárach známych slovenských celebrít vytvára jedinečné kreácie. Obľubuje „soft glam“, ale na jeho Instagrame môžete vidieť aj skutočne zložité, až umelecké líčenie. Je dvorným vizážistom Evelyn, Aleny Pallovej, Gabriely Drobovej, Celeste Buckingham a mnoho ďalších. A čo je na ňom najsympatickejšie, neberie sám seba príliš vážne, bez mrknutia oka prizná, že používa botox a všetko okorení správnou dávkou humoru. Čo nosí Milan Švingál vo svojej kozmetickej taštičke? Pozrite sa s nami. 

Moje TOP 5 beauty produkty práve teraz sú…

  1. Výživná maska ála Palla. Krásne sa vstrebe, takže pleť ostáva pružná a šťavnatá. Nezanecháva nepríjemný mastný film na koži. 
  2. Balzam na pery Rituals Smooth Operator je zatiaľ nejlepší, aký som kedy mal. 
  3. Podklad pod make-up Bobbi Brown Vitamin Enriched Face Base.
  4. Enzymatický peeling Tatcha The Rice Polish, ktorý šetrne rozpustí odumreté bunky kože. Pleť je potom hladšia, takže na nej lepšie vynikne aj make-up. 
  5. La Praire Rapid Response Anti Age Booster. Silné sérum proti vráskam so sviežou textúrou. Vždy keď si ju aplikujem, mám pocit, akoby si moja pleť dala energetický nápoj. 

Naposledy som objavil a milujem…

Naposledy som objavil balzam na pery DIOR Lip Glow, odtieň 001. Má veľmi basic tón, takmer bez farby. Pery ošetrí jemným leskom a má luxusnú vanilkovú vôňu. A tá krásna krabička! Keď si ho nanášam pri čakaní na červenú, cítim sa veľmi dôležito!JČo na ňom najviac milujem, že znásobí vašu prirodzenú farbu pier, takže vyzeráte ako po vášnivej bozkávačke so sexy chlapom… 

Každý deň si neviem predstaviť bez…

Nedokážem si predstaviť, že by som si každý deň poriadne neumyl tvár a neurobil nejakú masku. Pleť najprv ošetrím čistiacim olejom Tatcha One Step Camellia Cleansing Oil, potom dočistím micelárnou vodou álla Pala, následne opláchnem tvár vodou a až potom krémujem, alebo si dávam masku. Pleťové masky rád striedam. Milujem jednorázové od Garnier z radu Hydrabomb. Tie si pokojne dávam aj 3× týždenne a ráno s ňou behám po celom dome. 

Môj obľúbený produkt, ktorý používam ako multilíčidlo je…

Bronzer, ktorý sa dá použiť nielen na vytieňovanie celej tváre, ale aj ako očný tieň. Ako multilíčidlo skvelo poslúži aj highlighter. Stačí ho naniesť na viečka, všetky matné očné tiene chytia krásny lesk. Nedávno som objavil úžasný bronzer WUNDER2 z radu Perfect Selfie. Najlepšie na ňom je, že nerobí fľaky, môžete ho vrstviť a nevytvára ten lacný oranžový nádych.

V mojej skin care rutine nemôže chýbať… 

Určite enzymatický peeling a po ňom nejaká chladivá hydratačná maska, po ktorej sa cítim sviežo. A, samozrejme, botox ako prevencia proti vráskam! 

Zdroj fotografií: Instagram Milana Švingála, archív značiek, Soňa Francisciová

Viktória Vargová

redaktorka módy

"The joy of dressing is an art." John Galliano