Essentials: Eva Vozárik, majiteľka e-shopu s kozmetikou StayUnique.sk

StayUnique.sk asi predstavovať nemusíme. Tento online obchod s kozmetikou si v posledných rokoch získal srdcia mnohých sloveniek a to nielen širokým výberom kozmetiky zo zahraničia, ale najmä priateľským a profesionálnym prístupom tímu, ktorý svoju prácu zjavne miluje. Nahliadnite s nami do kozmetickej taštičky Evky Vozárik, majiteľky StayUnique.sk a objavte aj úplné novinky na našom trhu, ktoré mohla Evka otestovať vo veľkom predstihu, no dnes ich môžete vyskúšať aj vy.

Moje TOP 5 beauty produkty práve teraz sú…

V make-upe preferujem produkty, ktoré vydržia na pleti celý deň a denné jednoduché líčenie s peknou pleťovkou a výrazními riasami. V skin care zase produkty, ktoré majú výsledky a sú pokiaľ možno málo, alebo neparfumované.

  1. Dlhotrvácny makeup Wunder2 Last Foundation – najlepší make-up, aký som kedy vyskúšala.
  2. Bodyography Every Finish Powder – veganský produkt s pestujúcimi účinkami, ktorý ma nikdy nevysuší , nezvýrazňuje vrásky a spolu s makeupom W2 funguje na zrelej pleti neskutočne.
  3. Revolution Skincare Face Mask Warming Gel Moisturising – pleť je po nej doslova ako sklo. Kombinácia glycerínu a ricínového oleja bola pre mňa svojimi účinkami prekvapením.
  4. WUNDER2 Mascara LASH EXTENSION & CURL Mascara – preferujem jednoduché líčenie, takže riasy sú základ. Toto je doslova nezničiteľná maskara, ktorá se nepohne celý deň a ľudia si často myslia, že mám umelé mihaľnice.
  5. Belakne gel – (na lekársky predpis) toto je môj objav. Obsahuje adapalnén, čo je syntetická forma tretinoínu a tretia generácia lokálnych retinoidov. Adapalnén patrí medzi klinicky preukázané najúčinejšie anti ageing látky. Moja skin care sa jeho používaním veľmi zjednodušila.

Naposledy som objavila a milujem…

Makeup Obsession Prime & Bake Baking Oil. Primery pod make-up som stierdavo používala aj nie. Tento ale moju zrelú pleť doslova uchvátil. Stačí nechať vstrebať 3 kvapky. Make-up po ňom s pleťou lepšie splynie a na konci dňa vyzerá stale sviežo. Nakoniec líčenie zafixujem s Makeup Obsession Prep Fix Glow 3in1 Skin Mist, ktorý u mňa trumfol aj prémiové fixátory.

Každý deň si neviem predstaviť bez…

Bez kvalitného čistenia pleti. Pretože preferujem dlhotrvácne makeupové produtky, čistím pleť dvojfázovo. Najprv rozpustím a odtránim make-up a líčidlá pomocou Clinique Cleansing Balm. Večer vyčistím pleť úžasným Cerave Hydrating Cleanser a ráno čistím pleť cca 3x do týždňa Enzymatickým peelingom TATCHA THE RICE Polish.

Môj obľúbený produkt, ktorý používam ako multilíčidlo je…

Wunder2 Perfect Selfie Bronzing Veil. Toto je môj dlhodobý favorit. Nezanecháva fľaky ani oranžový tón a dá sa krásne vrstviť. Používam ho denne ako na tvár, tak na jednoduché líčenie očí. 

V mojej skin care rutine nemôže chýbať…

Kvalitné sérum s aktívnymi látkami ako Vitamín C alebo peptidy. Verím a mám vyskúšané, že väčší efekt mi prináša kombinácia účinného séra, aktuálne mám peptidové Revolution Skincare Serum – Wrinkle & Fine Line Reducing Serum – 10% Matrixyl, a jednoduchého hydratačného krému, do ktorého už toľko neinvestujem, napríklad Neutrogena Cream Gel je úžasný. V mojej skin care nesmú chýbať ani kvalitné exfoliačné prípravky na ostraňovanie odumretých buniek a zjednocovania tónu. V mojom veku preferujem účinnejšie kyseliny namiesto mechanických peelingov. Revolution Skincare Peeling Intense Skin Exfoliator 30 % AHA + BHA Peeling Solution je môj favorit a používam ho 3x do týdňa.

Zdroj foto: stayunique.sk, instagram.com/eva.vozarik