Ekologické a etické nákupy? Slovenské a české značky nájdete od teraz vo VIBE concept store

Slow fashion vo fast fashion prostredí? Presne s takou myšlienkou prichádza do bratislavského OC VIVO (bývalý Polus) novootvorený VIBE concept store, a jeho otvorenie nemohlo byť načasované lepšie. VIBE sa zrodil v dobe krízy, ktorá postihla celé Slovensko a v neposlednom rade aj malých slovenských podnikateľov. Cieľom VIBE concept store nie je len rozšíriť povedomie o nevyhnutnosti zmeny nášho nákupného správania, ale predovšetkým dať priestor slovenským a českým značkám, z ktorých by si väčšina z nich nemohla dovoliť vlastnú kamennú predajňu. VIBE je miestom, ktoré dáva našim „malým“ slovenským a českým návrhárom šancu, aby ich bolo počuť a vidieť.

Čo je to Slow Fashion a v čom je iná od Fast Fashion?

Zatiaľ čo je pojem Slow Fashion nám nemusí byť hneď jasným, v prípade fast Fast Fashion je to úplne naopak. Fast Fashion, fenomén 21. storočia, je spravidla lacná, masovo produkovaná móda zväčša nízkej, ale aj vysokej kvality. Fast Fashion módu nájdete vo všetkých obchodných centrách či na internete. Táto móda sa rýchlo mení a takmer za každým kúskom vystaveným v obchode je niekoľko smutných príbehov ľudí pracujúcich v neľudských podmienkach.

Fashion priemysel nás núti meniť šatník každú sezónu a táto masová produkcia stále nových a nových kusov šatstva značne poškodzuje aj naše životné prostredie. Vedeli ste, že odevný priemysel patrí medzi najhorších znečisťovateľov prírody? Nehovoriac o tom, že v Indii či v Číne pracujú vo fabrikách aj malé deti. Všetko pre to, aby sme sa my mohli pochváliť novým tričkom.

Alternatívou sa stáva VIBE concept store

VIBE concept store je domovom slow fashion značiek, ktorých nákupom nezískate len kvalitné produkty, ale aj nakúpite s dôrazom na udržateľnosť a rešpekt k životnému prostrediu. Napriek tomu, že jednotlivé kusy šatstva môžu byť v porovnaní s fast fashion kúskami drahšie, vďaka ich nadčasovosti a kvalite sa stávajú ekonomickejšou voľbou. Slow fashion je navrhnutá tak, aby vyzerala dobre tak dnes, ako aj o 10 rokov.

Vo VIBE concept store nájdete viac ako 20 značiek domáckej kvality a oblečenie nie len pre ženy, ale aj mužov a deti. Dobrou správou je, že vo VIBE čoskoro nakúpite aj online. Čoskoro bude k dispozícii aj aplikácia a e-shop, takže vaše udržateľné a zodpovedné nákupy si budete môcť užiť aj v pohodlí vášho domova. Na zmenu nikdy nie je neskoro, tak neváhajte, navštívte VIBE a vneste do vášho šatníka štipku originality, kvality a nadčasovosti, a to všetko zabalené s ohľadom k našej spoločnosti a životnému prostrediu. Nakupujte vo VIBE. 

Veľkou výhodou, ktorú vo fast fashion reťazcoch nenájdete, je možnosť objednania vami zvolenej veľkosti, ak ju v obchode práve nenájdete. 

Sledujte VIBE na sociálnych sieťach a dostávajte tie najnovšie informácie zo sveta udržateľnej módy, nových dostupných značiek či pripravovaných swipeov.

Zdroj foto: Vibe concept store