Darujte na Vianoce pomalú krásu a príjemný zážitok

Hoci dnešná doba veľmi nepraje pohode a relaxu, napriek tomu sa stále viac a viac ľudí prikláňa k vedomému vychutnávaniu si príjemných chvíľ, návratu k prírode a zmysluplným hodnotám. A presne na týchto zásadách je postavený aj koncept Slow beauty.

Čo je Slow beauty?

Pojem „Slow beauty“ možno voľne preložiť ako vedomú a udržateľnú starostlivosť o krásu. Spolu s hnutím „Slow Food“ a „Slow Fashion“ je myšlienka pomalej, uvedomelej krásy reakciou na súčasný hektický životný štýl a invazívne výrobky,  ktoré na nás vypúšťa kozmetický priemysel.  Hlavným aspektom Slow beauty je používanie prírodných, ekologických a zdraviu nezávadných produktov na rozdiel od kozmetiky, ktorá by mala niečo rýchlo vyriešiť. Namiesto nej by sme mali hľadať takú, ktorá sa podieľa na dlhodobej zmene návykov a rituálov krásy.  V súčasnej  dobe je dôležité sledovať zloženie každého produktu, pretože drvivá väčšina obsahuje syntetické látky, ktoré môžu spôsobiť viacero problémov. Prírodná kozmetika taká však nie je. Je vyrábaná pomaly a nerieši len výsledný problém, ale aj jeho príčinu. Slow beauty nás v konečnom dôsledku vedie k tomu, aby sme si venovali dostatok kvalitného času a naučili sa mať radi samé seba.

Kvalitný obsah aj obal

Všetci poznáme ten zhon a stres, kedy sú v období Vianoc obchody plné ľudí. Nakupovanie sa najmä tesne pred sviatkami stáva často peklom. Preto začnite s výberom vianočných darčekov už teraz. Budete mať tak čas si v kľude rozmyslieť a vybrať kvalitné, zmysluplné darčeky a v pokoji a včas ich aj zakúpiť.  Ak dostanete tip, že by vašich blízkych potešila kozmetika, skúste siahnuť po ekologických, prírodných a udržateľných produktoch. Ak vyberiete dobre, prospejete nielen obdarovanému, ale aj našej planéte. Mnohé firmy nielenže investujú do produktu, ale taktiež si dajú záležať aj na obale výrobku, ktorý šetrí životné prostredie. Väčšinou sú takéto obaly vyrobené z recyklovateľných materiálov, skla a dokonca sa niektoré dajú aj kompostovať. Tak prečo svojím milovaným nedopriať skutočne kvalitnú starostlivosť a pozornosť, ktorú si zaslúžia? 

Darujte zážitok

Ľuďom v súčasnej hektickej a materialistickej dobe často chýba možnosť zastaviť sa, užívať si dotyk alebo vôňu prírody, vypnúť telo i myseľ a nechať sa opatrovať. To všetko v sebe spájajú kozmetické ošetrenia, ideálne ak si zvolíte také ktoré vašej pokožke prospeje a zároveň ju aj zrelaxuje. V predvianočnom zhone nadeľte pohodu sami sebe a doprajte si ošetrenie  prírodnou kozmetikou alebo ho kúpte ako darček blízkej osobe. Výborným darčekom je tiež sada viacerých produktov, kedy má obdarovaný šancu  vyskúšať viaceré výrobky jednej značky, ktoré sú zároveň krásne darčekovo zabalené.  

Zdroj foto: Pinterest, archív značiek