Alain Delon uvedie prvú dámsku kolekciu pod taktovkou Lukáša Kimličku

Módny fotograf a dizajnér Lukáš Kimlička síce oficiálne zavesil svoju dizajnérsku profesiu na klinec a rozhodol sa venovať módnej fotografii, no v septembri prichádza do predaja unikátna minikolekcia, ktorá je zákazníčkam bližšia ako kedykoľvek predtým. 

Svoje sily totiž spojil s pánskou módnou značkou Alain Delon. „Lukáš Kimlička fotí naše kampaňové fotky už takmer 10 rokov. Keď sme sa teda rozhodovali, kto navrhne kolekciu ako „odmenu“ pre naše dámske zákazníčky, ktoré u nás už roky nakupujú pre svojich partnerov, otcov či synov, Lukáš bol jasná voľba. Veľmi sa tešíme, že ponuku aj napriek ohlásenému koncu kariéry dizajnéra bez váhania vzal,“ hovorí Lenka Káčerová, Marketing Communications Manager značky Alain Delon. 

„Koniec som ohlásil preto, lebo by som sa rád venoval naplno fotografickej činnosti a už pre mňa nemalo zmysel šiť celé kolekcie dvakrát do roka. Počas mojej módnej tvorby som si všetky kolekcie navrhol, kúpil látku, aj som si to celé ušil, no to sa nedá robiť v takom objeme a v takom množstve dlhodobo. Teraz som si konečne mohol vyskúšať, aké je to zadať kolekciu do priemyselnej výroby, urobiť konfekciu, ktorá je odstupňovaná, čo sa týka veľkostí jednotlivých modelov. Takže pre mňa je to úplne nový proces, s ktorým som sa ešte nestretol. Som v pozícii dizajnéra, ktorý navrhne kolekciu a už sú tam odborníci, ktorí návrh dovedú do finálneho výsledku. Teším sa z tejto spolupráce,“ vysvetľuje Lukáš. 

Minikolekcia KIMLICKA for ALAIN DELON je inšpirovaná pánskym štýlom, no napriek tomu je veľmi ženská a sexi. Tvoria ju štyri variabilné a navzájom kombinovateľné modely – dámske smokingové predĺžené sako, ktoré sa dá nosiť aj samostatne ako šaty, keď sa stiahne opaskom, smokingová košeľa s manžetami a „viazačkou“ s perím, smokingové nohavice s lampasmi, a čierne kokteilové šaty so sexi prestrihom. „Celá kolekcia je veľmi minimalistická, taká, aká bola vždy aj moja tvorba, a zároveň veľmi elegantná. Takže dúfam, že sa bude ženám páčiť,“ opisuje Lukáš. 

Aj napriek tomu, že ide o konfekčnú kolekciu, ide o veľmi exkluzívnu záležitosť. Všetky modely sú ušité na Slovensku z veľmi kvalitných materiálov a na predaj bude len 15 ks z každého modelu. Svoj vysnívaný kúsok si dámy môžu uchmatnúť 26. septembra od 18.00 h v predajni Alain Delon v bratislavskej Eurovei, kde sa kolekcia začne predávať za účasti samotného tvorcu kolekcie Lukáša Kimličku, ktorý bude zákazníčkam pomáhať so stylingom. 

„Kolekcia KIMLICKA for ALAIN DELON je určená žene, ktorá má rada módu, trendy, a vie, čo sa nosí, silnú osobnosť, ktorá chce vyzerať dobre, žensky a sexi. Jednoducho, je to žena, ktorá nechce splynúť s davom. Keď sa niekde objaví, určite neunikne pozornosti,“ hovorí Lukáš Kimlička. 

Viac informácií nájdete na webe: https://www.alaindelon.sk/kimlicka/