Ako ostať v teple aj bez zbytočných nákladov za energie?

Ceny energií sa zvyšujú a priemerné náklady na domácnosť budú tak s príchodom zimných mesiacov výrazne vyššie. Doporučená teplota v obývačke je 20 až 22 °C, v spálni je to 17 °C. No každý stupeň naviac zvyšuje náklady na kúrenie až o 6 %. Ak chcete ušetriť desiatky eur, postačí vám k tomu ak si osvojíte niekoľko šikovných trikov. 

Pri aktuálnej inflácii zrejme aj tí najväčší optimisti spozorneli a začali uvažovať nad tým, kde všade môžu ušetriť. Kúrenie je počas zimných mesiacov v našich končinách nevyhnutné. Ak však minimalizujete zbytočné riziká, môžete každý mesiac výrazne ušetriť. Skontrolujte, či máte správne utesnené vaše okna a dvere. Kvôli zlej izolácii totiž môžete prísť až o dva stupne tepla vo vašom byte. 

Pred zimou by ste nemali zabudnúť ani na kontrolu a čistenie vašich radiátorov. Aj prach medzi rebrami radiátora totiž môže spôsobiť jeho horšiu funkčnosť. Ďalším trikom je umiestnenie reflexnej fólie za váš radiátor, vďaka čomu až 95% vyprodukovaného tepla ostane vnútri vyhrievanej miestnosti. Ideálnym a jednoduchým riešením proti prievanu je tiež umiestnenie deky k vášmu oknu či dverám.

Zahreje a ušetrí desiatky eur

Kvalitná prikrývka poslúži vašej domácnosti roky a navyše bude štýlovým doplnkom pre vašu spálňu či obývaciu izbu. Ak máte radi, ak spolu všetko ladí, určite oceníte 3 dielnu vlnenú posteľnú súpravu Merino. Tá je vyrobená zo 100% ovčej vlny Merino, ktorá má vďaka suchému teplu pozitívny dopad na vaše kĺby. Táto súprava navyše obsahuje lanolín, ktorý odpudzuje roztoče a prach, je vhodná pre alergikov a reumatikov. Má skvelé termoregulačné vlastnosti, zabraňuje nadmernému poteniu. 

V prípade ak hľadáte prijemnú a praktickú deku, ktorú môžete využiť večer pred telkou či na terase, určite oceníte barančekovú deku z mikrovlákna Sugar. Neuveriteľne jemná a mäkká barančeková deka bude skvelým spoločníkom za chladnejších večerov. Prikrývka s mäkučkým vlasom je vyrobená z hrejivého mikrovlákna v úprave baránok. Tento moderný materiál je antibakteriálny a antialergický, ľahko sa perie a udržuje. 

TIP REDAKCIE: Ako ušetriť s vodou?

Bez ohľadu na vek či pohlavie vašich rodinných príslušníkov, počas zimných mesiacov každý určite ocení horúcu sprchu. Vďaka technológii CoolTouch sa už nemusíte báť toho, aký bude váš účet za energie, ak v sprche strávite viac času. Integrované tlačidlo Eco vám totiž pomôže ušetriť až 50 % vody. Premyslené rukoväte ProGrip navyše poskytujú precízne ovládanie objemu a teploty vody. 

Zdroj foto: Dedoma, Grohe, Pexels