Ako detoxikovať pokožku a užiť si žiarivú pleť?

Cítite sa nafúknutý? Máte pocit, že vaša pokožka nie je taká zdravá, ako by mala byť? Ak áno, možno je čas na detoxikáciu pleti.

Detoxikácia tela, vrátane pokožky, môže spôsobiť, že sa budete cítiť energickejšie a vlastne pomôže zlepšiť celkové zdravie. Môže tiež dodať pokožke zdravý lesk. V tomto článku vás prevedieme najlepšími spôsobmi, ako detoxikovať pokožku a užívať si žiarivú pleť.

Čo potrebujete vedieť o detoxikácii pleti?

Koža je najväčší orgán v ľudskom tele a zohráva dôležitú úlohu pri detoxikácii. Pokožka vylučuje toxíny prostredníctvom potu a tiež absorbuje živiny zo vzduchu a z lokálnych produktov.

Niekedy však môže byť pokožka preťažená toxínmi. To sa môže stať, ak žijete v znečistenom prostredí, jete nezdravú stravu alebo pravidelne používate produkty starostlivosti o pleť, ktoré obsahujú silné chemikálie.

Našťastie existuje veľa spôsobov, ako obnoviť zdravie pokožky a užiť si žiarivú pleť. Takto si  pre seba môžete vytvoriť zdravšie prostredie.

Dvojité čistenie

Dvojité čistenie by malo byť súčasťou vašej pravidelnej starostlivosti o pleť. Detoxikuje pokožku a uvoľňuje póry, čo vám môže pomôcť dosiahnuť žiarivejšiu pleť.

Pre správne čistenie potrebujete správnu kefku na tvár. Našťastie FOREO LUNA 2 je ikonická čistiaca kefka a je všetkým, čo potrebujete. FOREO LUNA nie je len jedným z najbezpečnejších prístrojov, aké môžete nájsť, poskytuje jemné, ale účinné hĺbkové čistenie a okamžitý vzhľad omladenej pleti. S FOREO LUNA si užijete technológiu T-Sonic, ktorá odborne odstraňuje až 99,5 % nečistôt a zároveň poskytuje profesionálnu prípravu na zlepšenie vstrebávania vašej obľúbenej starostlivosti o pleť.

Pite veľa vody

Množstvo vody, ktoré denne vypijete, tiež výrazne ovplyvňuje vašu pokožku. Ak nepijete dostatok vody, vaša pokožka môže byť suchá a šupinatá.

Aby bola hydratovaná, je nevyhnutné piť vodu. Mali by ste sa tiež vyhýbať iným nápojom, ako je káva a nealkoholické nápoje, ktoré v skutočnosti pokožku dehydrujú namiesto toho, aby ju hydratovali. Namiesto toho vyskúšajte piť zelený čaj.

Zelený čaj je vlastne jedna z najlepších vecí, ktoré môžete pri detoxikácii urobiť. Budete mať čistejšiu a žiarivejšiu pleť. Takže nezabúdajte na to, aby bola vaša pleť hydratovaná.

Dobre sa vyspite

V neposlednom rade by ste sa mali postarať o dostatok spánku. Spánok je nevyhnutný pre celkové zdravie a hrá dôležitú úlohu aj v zdraví pokožky. Ak nemáte dostatok spánku, vaša pleť môže byť mdlá a bez života. Môže tiež zvýšiť riziko vzniku jemných liniek a vrások.

Aby vám neunikli najnovšie trendy zo sveta krásy, pridajte sa k nám na Instagrame a sledujte @foreo_official

Zdroj foto: FOREO