Aké originálne suveníry si priniesť z Talianska?

K tradičným dovolenkovým aktivitám patrí aj nakupovanie suvenírov. Iste, niekto si vystačí s fotkami na pamiatku, ale to sa zďaleka netýka všetkých.

Káva a olivový olej

Aké suveníry nakupujete vy? Páčia sa vám „klasiky“ ako magnetky, pohľadnice, či potlač hrnčekov, ktorá vyobrazuje najznámejšie pamiatky danej destinácie? Alebo skôr nakupujete niečo typické pre danú destináciu? Ak patríte do druhej skupiny a plánujete (možno ešte tento rok) dovolenku v Taliansku, máme pre vás pár tipov na typické talianske suveníry. A zrejme vás neprekvapí, že pôjde o potravinové suveníry. Veď Taliansko a jedlo, to predsa ide k sebe viac, než čokoľvek.

Čo vás napadne, keď sa povie Taliansko? Medzi prvými vecami určite káva. A práve kvalitná káva alebo aj rôzne druhy kávovarov patria medzi typické talianske suveníry, ktoré zoženiete všade. Veď káva je predsa neodmysliteľnou súčasťou talianskeho života.

A čo olivový olej? Taliani ho používajú takmer do každého jedla a niet sa čomu diviť, taliansky olivový olej je špičkovej kvality. Rozhodne sa tak oplatí si z dovolenky v Taliansku priniesť aspoň jednu fľašku.

Cestoviny a korenie

Pri predstave dovolenky v Taliansku sa vám určite vybavia aj cestoviny. A rovnako ako budú cestoviny určite jedným z najčastejších jedál, ktoré si budete vychutnávať, môžu byť aj vďačným suvenírom pre vás, či vašich blízkych.

Talianska kuchyňa bola v minulosti nazývaná aj „kuchyňa chudobných“. A doteraz sa to prejavuje na jej jednoduchosti. Taliani však majú tú schopnosť urobiť aj z najjednoduchších jedál hotový zážitok. „Tajomstvom“ sú jednak kvalitné suroviny, na ktoré si potrpia a taktiež schopnosť všetko priam dokonale dochutiť (aj) s použitím tradičného korenia. A práve korenie je našim posledným tipom na originálny potravinový suvenír z Talianska.

Zdroj foto: Nicola Forenza / Stock.adobe.com