3 knihy, ktoré vám spríjemnia jesenné večery

Tri knihy, tri žánre, tri jazyky. České fejtóny, ktoré vás zaručene rozosmejú, nový slovenský román, ktorý vás možno aj rozplače a anglická autobiografia úspešnej módnej návrhárky, ktorá prináša inšpiratívny pohľad na lásku, rodinu a kariéru.

Martin Váša: Dělám si to sám

Rozosmeje, a od smiechu možno aj rozplače. Taký je debut v podobe románu od mladého českého autora Martina Váši, ktorého humor už určite poznáte z fejtónov, ktoré pravidelne vydáva český VOGUE.

Kniha Dělám si to sám nie je tak kontorverzná ako jej názov. Možno záleží len od uhlu pohľadu… Každopádne, opisuje život Martina, gaya, ktorý pracuje ako redaktor v lifestylových médiách. Život žije v ženskom svete a má naň jasný pohľad. Práve ten vás bude baviť! Je jasne vyhranený, sarkastický, ironický, no najmä senzitívny tak, ako hlavná postava sama.

Maya Sinay: Biela séria

Potom, ako prvý diel šesťdielnej Bielej série, kniha Navždy, zožal úspech, prichádza jeho pokračovanie, kniha Jedného dňa. Autorka prezrádza, že od tejto série kníh nemáme očakávať žiadnu telenovelu. Ide o príbehy, ktoré na seba priamo nenadväzujú, ale ak budete čítať postupne a pozorne, súvislosť medzi postavami určite spozorujete. Knihu kúpite už teraz v predpredaji online, v novembri aj v knihkupectvách. Zatiaľ odporúčame prvú knihu Navždy, ktorú kúpite napríklad priamo u autorky.

Diane Von Frustenberg: The Woman I Wanted to Be

Svetový bestseller autobiografie od úspešnej dizajnérky Diane Von Frustenberg nie je vôbec preceňovaný. Je dychberúci – od začiatku až do konca. Pútavý pohľad do minulosti na hrôzy, ktoré v koncentračnom tábore zažívala mama autorky, pohľad na manželstvo, deti, aj kariéru. To všetko ponúka Diane a jej vzácny, tak trochu staromódny pohľad.